Cezayir Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Cezayir Vize Merkezi, İstanbul

Cezayir Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevre illerinde de yaşamsal faaliyetlerini sürdüren aynı zamanda da Cezayir seyahati nedeni ile müracaat işlemlerinde bulunan veyahut bulunacak olan vatandaşlara gerekli tüm desteği vize hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Başvuru sahibinin ilk adım olarak mutlaka vize başvuru merkezinin uzman temsilcileriyle iletişime geçerek seyahat amacını belirlemesi oldukça önemlidir. Cezayir gezisinin amacının belirlenmesi, vize başvurusunun en doğru şekilde gerçekleşmesi adına oldukça önem taşımaktadır.

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir’e yapılacak olan seyahatlerde, başvuru sahibinin en önce seyahat amacını net, doğru olacak şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Cezayir vize başvuru sahibi seyahat amacını belirler iken, kesinlikle vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim halinde olmalıdır.

  1. Başvuru sahibi, başvuru işlemleri sırasında ilk adım olarak vize başvuru merkezi ile irtibata geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcilerinin e-mail üzerinden gönderecek olduğu güncel vize belge listesine göre evrakları hazırlaması gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi görevlilerinin yollamış olduğu güncel evrakları hazırladıktan sonra, ayrıca merkez tarafından gönderilen bilgilendirme formuna da uyum sağlayarak evrakları bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Cezayir vize başvuru sahibi talep edilen vize belgelerini bir dosya haline getirdikten daha sonra, vize başvuru merkezine bizzat teslim etmelidir. Fakat, başvuru sahibi bizzat merkeze teslim yapamazsa kargo ya da kurye aracılığı ile başvuru dosyasını merkeze gönderebilmektedir.
  4. Başvuru sahibi, onay vermiş olduğu vize randevu tarihi içerisinde bizzat merkeze gelerek Cezayir vizesinin başvurusu için parmak izini beyan etmesi gerekmektedir.
  5. Başvuru sahibi, vizesinin onaylanmasının sonrasında vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilmektedir. Ancak tekrar belirtmek gerekir ise başvuru sahibi yoğunluk yüzünden vize başvuru merkezine gelemezse kargo ya da kurye aracılığı sayesinde pasaportunu adresine teslim alabilme hakkına sahiptir.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Cezayir vizesi adına yapılacak olan başvuruların doğru adımlarla yapılmasının sonrasında, yetkili resmi konsolosluk tarafından en çok 10 iş günü içerisinde sonuç almaktadır. Bu süre ön görülen ortalama bir süredir, kesinlik taşımamaktadır ve olumsuz durumlar ile karşılaşılması durumunda ise -eksik ve hatalı belgeler- bu süre daha da uzayabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×