Belçika Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Belçika Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Belçika Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Belçika ülkesi, Avrupa Birliği sınırlarına ait bir ülkedir. Bu nedenden dolayı vize başvurusunda bulunacak olan kişilere Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Başvuruda bulunmadan önce başvuru sahibi ilk adım olarak seyahat amacını belirleyerek Belçika vizesi gerekli belge işlemlerine başlaması gerekmektedir.

Belçika vizesi için gerekli olan belgelerin işlemleri, başvuruda bulunacak olan kişinin mesleki pozisyonundan seyahat amacına kadar değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan kişilerin Schengen vizesi kapsamı içerisinde belirli bir ortak evrak listeleri mevcuttur. Schengen vizesi kapsamı içerisinde belirli olan bu ortak evrak listesi ise şu şekilde talep edilmektedir:

·         Pasaport

Başvuru sahibi, mesleki pozisyonuna veyahut sosyal statüsüne göre bir pasaport kategorisine tabi tutulmaktadır. Başvuru sahibinin pasaportunun da en fazla 10 yıllık olması geçerli olacaktır. 10 yıldan daha da eski olan pasaportlar ile ne yazık ki Belçika Schengen vizesi ve direkt olarak Belçika vize işlemlerinden bulunulmamaktadır.

Bunun yanı sıra başvuru sahibinin mevcut pasaportunda yırtık ve deforme belirtilerinin olmaması da en önemli etmenler içerisinde yer almaktadır. Ayrıca mevcut pasaportun içerisinde de en az 2 sayfa olacak şekilde 2 adet sayfanın boş bulundurulması, Schengen vizesinin veyahut D tipi vize kategorisinin basılabilmesi adına gerekli talep edilmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin Belçika Schengen vizesi almadan önce muhakkak seyahat tarih süresi kapsamı boyunca bir seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası aynı zamanda tüm Schengen sınırları kapsamı içerisinde geçerliliği bulunan ve 30.000 Euro da teminat bedelli olması gerekmektedir.

·         Başvuru Formu

Belçika’ya yapılacak olan her türlü seyahat nedeni ile başvuru esnasında kişinin muhakkak Belçika ülkesinin vize başvuru formunu talep edilen dillerde ve bilgiler ile doldurması talep edilmektedir. Başvuru sahibi form içerisinde verecek olduğu bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra ve tüm bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurduktan daha sonra ıslak imzalı olacak şekilde vize başvuru dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir.

·         Finansal Dokümanlar

Başvuru sahibi, Belçika sınırları içerisinde seyahat tarih aralıklarını yani konaklama süresi boyunca bu masraflarını karşılayabilecek bir maddi duruma sahip olması gerekmektedir. Başvuru sahibin gerekli olan bu maddi yeterliliğe sahip olmaz ise başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu olumsuz değerlendirilerek ret kararı ile sonuçlanacaktır.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye