Belçika Transit Vize İşlemleri

Belçika Transit Vize İşlemleri

Belçika transit vize, Belçika üzerinden üçüncü bir ülkeye aktarma yapılan durumlarda alınan vize türüdür. Bu durumda alınan vize haricinde kişilerin ayrıca üçüncü ülkeye dair geçerli vizeleri bulunmalıdır. Transit vize başvurusunda kişiler evrak dosyasında davetiye ve otel rezervasyonu bulundurmak zorundadırlar. Bu vize ile Belçika içerisinde sadece belirlenen kısa süre için kalınabilir. Sonrasında üçüncü ülkeye geçiş yapılmalıdır.

Belçika Transit Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Başvuru sahibinin vize talep dilekçesi ve seyahat amacına göre süre farklılık göstermektedir.  Belçika transit vize A ve B tipi vize olarak 2 farklı kategoriye ayrılmaktadır.

Belçika Transit Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Belçika transit vize ve diğer Belçika vizeleriyle alakalı başvurular Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Vize sonuçlarını tek belirleyecek olan Belçika Konsolosluğu’dur. A tipi vizede sadece şahıslar havalimanı bölgesinde bulunabilirler. B tipi vize ise 3 günlük olarak kişilere verilmektedir. Havalimanından çıkış imkanı da bu vizeyle mümkündür. Karayolu ve araç ile Belçika vizesi almak istediklerinde ise B tipi vizenin süresi 5 güne kadar artmaktadır.

Belçika Transit Vize Başvurularında Talep Edilen Evraklar

Belçika transit vize evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Evraklarda bir eksiklik olması halinde vize işlemleri aksayacaktır.


Kullanılacak fotoğraflar 6 aydan eski olmamalı, 2 adet ve biometrik formda çekilmelidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye