Belçika Schengen Vize İşlemleri

Belçika Schengen Vize İşlemleri

Belçika Vizesi için İstenilen Evraklar

Pasaport: Schengen kuralları çerçevesince alınmış pasaport ve varsa eski pasaport. Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış güncel halde olması gerekmektedir.

2 adet biyometrik fotoğraf

TC Kimlik ön ve arka fotokopisi

Belçika vizesinin türüne uygun olarak doldurulacak vize başvuru formu

Belçika vizesinin türüne uygun olarak hazırlanacak vize talep dilekçesi: Bu dilekçe başvuru sahibi tarafından hazırlanmalı ve burada seyahatin amacından bahsetmelidir. Vize başvuru sahibinin iletişim bilgileri ve imzasına yer verilmelidir.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Adli sicil kaydı: seyahatin gerçekleşebilmesi için adli sicil kaydı yoktur ibaresi bulunmak zorundadır. adli sicil kaydı bulunan kişilerin  vize başvuruları Belçika Konsolosluğu tarafından güvenlik gerekçesi ile reddedilecektir.

Finansal Evraklar: Başvur sahibinin son üç aylım banka hesap dökümü ve bankasında seyahat için bulunan paraya bakılmaktadır.

Mesleki Evraklar: Çalışan, işvereni emekli, öğrenci veya çalışmayan kişilerin mesleki özelliklerine uygun şekilde ayrı ayrı istenecek belge

Uçak gidiş dönüş bileti rezervasyonu

Konaklama bilgisi rezervasyon bilgileri

Davet mektubu: her vize başvurusunda gerekli değildir. Belçika’ da tanıdığı olan ya da ıradan davet edilmesi durumunda davet mektubu, başvuru sahibi için, Belçika’ da ikamet eden kişi yazmasıdır. Belçika Konsolosluğu’ na hitaben yazılacak olan davet mektubu, Belçika’ da bulunan kişi ya da şirketini başvuru sahibini seyahatin amacına uygun olarak ülkeye davet ettiğini gösteren belgedir.

Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euroyu kapsayacak şekilde seyahat boyunca geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının sunulması gerekmektedir.

Belçika Vize Başvuru Yerleri

Belçika vize başvuru yerleri, Belçika Konsolosluğu’ dur. Belçika Konsolosluğu’ na başvuru yapmak için vize başvuru merkezleri veya turizm acenteleri yardımı ile müracaatta bulunulabilir. Bu sayede turizm acentelerinden alınan danışmanlık hizmeti ile vize başvuruları sırasında alınan yardım, konsolosluğun vize evraklarını değerlendirmesini daha kolay kılacaktır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye