Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi: Türkiye Vizesi
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi

Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi Nedir?

Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimleri Hakkında

Türkiye’ye seyahat edecek diğer ülke vatandaşlarının www.evisa.gov.tr  internet adresinden e-vize almaları veya Türkiye’nin yabancı ülkelerdeki dış temsilciliklerinden şahsen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Türkiye’de Oturum ve Çalışma İzni

Vize başvurularının sonuçlanmasında gecikmeler olabileceğinden vize başvurularınızı planlanan seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılması tavsiye edilir.

Aşağıdaki bilgiler profesyonel sürücüleri kapsamamaktadır. Profesyonel sürücülere uygulanan vize rejimine ilişkin bilgileri yabancının en yakın dış temsilciliklerden bilgi alması tavsiye edilir.
Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi
Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi
  • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli bir seyahat belgesi/pasaport sahibi olmanız gerekmektedir.
  • “Resmi Pasaport” terimi diplomatik, hizmet, hususi ve Resmi pasaportları için kullanılır.
  • “Seyahat Belgesi” sahibi yabancıların (vatandaşı olduğu ülkeye bakılmaksızın) dış temsilciliklerden vize alması gerekmektedir.
  • Vize muafiyetinden yararlanabilecekler haricindeki tüm yabancıların www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize veya dış temsilciliklerden vize alması gerekmektedir. Dış temsilciliğin olmadığı ülkelerden ülkemize seyahat edecek yabancıların vatandaşı olduğu ülkedeki akredite olan dış temsilciliğe vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.
  • Türkiye’de belgesel veya film çekecek, bilimsel araştırma yapacak, arkeolojik kazı yapacak veya benzeri faaliyetlerde bulunacak yabancıların dış temsilciliklere başvurmaları ve Türkiye’ye seyahat etmeden önce ilgili Türk makamlarından gerekli izinleri almaları gerekmektedir.
  • Geçerli vizesi olan yabancıların ayrıca ikamet izni almalarına gerek yoktur. Ancak, özel meşruhatlı (öğrenim, çalışma gibi) vize ile Türkiye’ye seyahat eden yabancıların vizelerinin geçerlilik sürelerine bakılmaksızın Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra ikamet edecekleri ildeki Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak ikamet izni almaları gerekmektedir.
  • Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresinin 90 günü geçmemesi kuralı Türkiye’ye seyahat edecek bütün yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir.

A.B.D. : Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. 90 gün ikamet süreli çok girişli vizelerini dış temsilciliklerden şahsen veya www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler. Sadece diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin turistik ve sair amaçlı seyahatleri için vizeleri, temsilciliğimizce uygun görülmesi halinde 5 yıl süreli çok girişli olarak başvuru sahiplerine teslim edilir.

AFGANİSTAN: Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir. Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin üç aya kadar ikamet süreli turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur.

ALMANYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

ANDORA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

ANGOLA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. 30 güne kadar ikamet süreli turizm seyahatleri için giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce istizansız verilir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izini sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ANTİGUA-BARBODA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

ARJANTİN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.
ARNAVUTLUK: Türkiye’ye akredite diplomatik, konsolosluk veya uluslararası örgütler nezdindeci temsilciliklere atanan Resmi pasaport sahibi olan kişilerin, görevleri müddetince, vize almalarına gerek yoktur. Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Türkiye’de toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vize almalarına gerek yoktur.

AVUSTRALYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.trinternet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

AVUSTURYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

 AZERBAYCAN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

BAHAMALAR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

BAHREYN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 30 gün ikamet süreli giriş vizeleri www.evisa.gov.trinternet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

BANGLADEŞ: Diplomatik ve Resmi  /hizmet pasaportu hamili Bangladeş vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport hamili Bangladeş vatandaşları ise vize alması gerekmektedir. Ayrıca, geçerli bir Schengen, İngiltere veya ABD vizesi sahibi olan kişilerin 30 gün ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler.

 BARBADOS: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

BATI SAMOA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Dış temsilciliklerimizde ita edilen kısa süreli turistik vizeleri, 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmemek kaydıyla verilir.

BELARUS: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.
Toplam kalış süresi 1 yıl içerisinde 90 günü geçemez.

BELÇİKA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizce başvuru sahiplerine teslim edilir.

BELİZE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.

BENİN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izini sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

BHUTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün ikamet süreli verilir.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreli kalışlarında vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr  internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklere başvuru yaparak alabilirler.

BOLİVYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

BOSNA HERSEK: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 60 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

BOTSVANA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Bir aya kadar ikamet süreli turizm seyahatleri için giriş vizesi istizansız verilir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

BREZİLYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmemek kaydıyla, turizm ve iş amacıyla giriş ve transit vizesinden muaftır.

BRUNEİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

BULGARİSTAN: Diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi olan kişilerin 30 güne kadar ikamet süreli turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatler vize almalarına gerek yoktur.

BURKİNA FASO: Diplomatik pasaport hamili Burkana Falso vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Burkana Falso vatandaşları ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin için istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

BURUNDİ: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizeleri, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

CAPE VERDE: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

 CEZAYİR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Dış temsilciliklerimizce ita edilen kısa süreli turistik vizeleri, son 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmemek kaydıyla verilir. Ayrıca, 18 yaş altı ve 35 yaş üstü umuma mahsus pasaport hamili Cezayir vatandaşlarına, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

CİBUTİ: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ÇAD: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ÇEK CUMHURİYETİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

ÇİN HALK CUMHURİYETİ: Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir. Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ise 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

DANİMARKA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.
DOĞU TİMOR: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 30 güne kadar ikamet süreli verilebilir.

DOMİNİKA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizce başvuru sahiplerine teslim edilir.

DOMİNİK CUMHURİYETİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler.

 EKVATOR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla üç (3) gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

EKVATOR GİNESİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 30 güne kadar ikamet süreli turizm seyahatleri için giriş vizesi istizansız verilir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

EL SALVADOR: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

ENDONEZYA: Diplomatik ve Resmi  /hizmet pasaport hamili Endonezya vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport hamili Endonezya vatandaşları ise vize alması gerekmektedir. 30 gün ikamet süreli giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

ERİTRE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ERMENİSTAN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup, 30 güne kadar ikamet süreli turistik amaçlı çok giriş vizelerini, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize şeklinde veya dış temsilciklerimizden alabilirler.

ESTONYA: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin, 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Diğer Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

ETİYOPYA: Diplomatik pasaport hamili Etiyopya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Etiyopya vatandaşları ise vize alması gerekmektedir.

FAS: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

FİJİ: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, 90 güne kadar ikamet süreli çok giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce resen; 30 gün ikamet süreli tek giriş vizeleri ise www.evisa.gov.trinternet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

FİLDİŞİ SAHİLİ: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak  verilmektedir.

FİLİPİNLER: Diplomatik ve Resmi  /hizmet pasaportu hamili Filipinler vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaf bulunmaktadırlar. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişiler ise vizeye tabi olup, Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

FİLİSTİN: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin bir aya kadar ikamet süreli turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Diğer Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir.
FİNLANDİYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

FRANSA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

GABON: Diplomatik pasaport hamili Gabon vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Gabon vatandaşları ise vize alması gerekmektedir.

GAMBİYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 90 güne kadar ikamet süreli çok giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce başvuru sahiplerine teslim edilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup, istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

GANA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

GİNE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

GİNE-BİSSAU: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

GRENADA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

GUATEMALA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

GUYANA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri de en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, vize harcından muaftır. 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini dış temsilciliklerimizden resen alabilirler. Ayrıca, 30 güne kadar ikamet süreli çok giriş vizeleri, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden verilir.

GÜRCİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

GÜNEY SUDAN: Diplomatik pasaport sahipleri vize almalarına gerek yoktur. Hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Dış temsilciliklerimizce ita edilen kısa süreli turistik vizeleri, son 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla verilir.

HAİTİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilirler.

HIRVATİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize alması gerekmektedir. 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden verilir.

HİNDİSTAN: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur.Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir ve Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne transit vizesi dış temsilciliklerimizce en fazla 3 gün ikamet süreli verilir.

 HOLLANDA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

HONDURAS: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

HONGKONG: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. İbraz edecekleri notalar ile Resmi sıfatlarını belgeleyen Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ne, seyahat amaçlarına bakılmaksızın vizeleri dış temsilciliklerimizce harçsız olarak verilir. Ancak, Resmi ve umuma mahsus “Hong Kong Special Administrative Region of the People’s Republic of China” pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Ayrıca, “British National Overseas” pasaportu hamili Hong Kong vatandaşları 90 gün ikamet süreli çok girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden; “Certificate of Identity-Hong Kong (C.I)” ve “Document Identity for Visa Purposes-Hong Kong (D.I) ” sahibi olan kişilerin vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

IRAK: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir.
Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilir. Türkiye’ye sadece İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, Adana Şakirpaşa, Gaziantep ve Antalya Havalimanlarının yanı sıra Şırnak/Habur Kara Hudut Kapısından giriş yapabilirler. Habur dışındaki kara hudut kapılarında ise Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili olma şartı aranmaktadır.

İNGİLTERE: Sadece diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Diğer Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. İbraz edecekleri notalar ile Resmi sıfatlarını belgeleyen Resmi   pasaport sahibi olan kişilerin ne, seyahat amaçlarına bakılmaksızın vizeleri dış temsilciliklerimizce harçsız olarak verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilirler. Ayrıca, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı pasaportlarından milliyeti bölümünde British Protected Person ve British National Overseas ibareli pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 güne kadar ikamet süreli çok giriş vizeleri dış temsilciliklerimiz tarafından başvuru sahiplerine teslim edilir.

İRAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

İRLANDA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. İbraz edecekleri notalar ile Resmi   sıfatlarını belgeleyen Resmi   pasaport sahibi olan kişilerin ne, seyahat amaçlarına bakılmaksızın vizeleri dış temsilciliklerimizce harçsız olarak verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne ise 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.trinternet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

İSPANYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

İSRAİL: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

İSVEÇ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

İSVİÇRE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.
İTALYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

İZLANDA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

JAMAİKA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

JAPONYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

KAMBOÇYA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne, transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

KAMERUN: Resmi heyet mensubu Resmi pasaport (diplomatik, hizmet ve hususi) sahibi olan kişilerin 90 günü aşmamak kaydıyla vize almalarına gerek yoktur. Resmi   heyet mensubu olmayan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir.
Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup istizan gerekir.
Ayrıca, Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.t adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

KANADA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

 KARADAĞ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikametli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

KATAR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.
Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

KAZAKİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

KENYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, 90 güne kadar ikamet süreli çok girişli vizeleri dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

KIBRIS RUM KESİMİ (GKRY): Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup vizelerini ilgili Temsilciliklerimizden alabilmektedirler. Ayrıca 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizeyle bütün hudut kapılarımızdan ülkemize giriş yapabilmektedirler. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup, 30 gün ikamet süreli tek girişli vizelerini www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler. Ayrıca transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 3 gün ikamet süreli verilir.

KIRGIZİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

KİRİBATİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesine veya ikamet iznine sahip olmaları ve Türk Hava Yolları veya Egypt Air ile seyahat etmeleri kaydıyla, www.evisa.gov.tr internet adresinden 30 gün ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini alabilirler.
Ayrıca, 20 yaş altı ve 45 yaş üzerindeki umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden temin edebilirler.

K.K.T.C.: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize almalarına gerek yoktur.

KOLOMBİYA: Diplomatik, Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Kolombiya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

KOMOR FEDERE İSLAM CUMHURİYETİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

KONGO CUMHURİYETİ: Diplomatik pasaport hamili Kongo Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Kongo Cumhuriyeti vatandaşları ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin için istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin için istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

KORE CUMHURİYETİ (GÜNEY): Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

KORE HALK CUMHURİYETİ (KUZEY) : Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, istizan gerekir.

KOSOVA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin her altı ay için giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 90 gün ikametli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

KOSTA RİKA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

KUVEYT: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde resen alabilirler.

K.K.T.C: Resmi  ve umuma mahsus pasaportlar vize almalarına gerek yoktur.

KUZEY MARIANA ADALARI: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir.

KÜBA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, transit vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

LAOS: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

 LESOTHO: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

LETONYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise her 180 gün için Türkiye’ de kalış süresi toplam 30 günü aşmamak kaydıyla çok girişleri ve transit geçişleri vize almalarına gerek yoktur.

LİBERYA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

LİBYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

LİHTENŞTAYN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

LİTVANYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

LÜBNAN: Diplomatik, Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Türkiye’de toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vize almalarına gerek yoktur.

LÜKSEMBURG: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

MACARİSTAN: Umuma mahsus ve Resmi pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.

MADAGASKAR: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

MAKAU Ö.İ.B. : Makak Özel İdare Bölgesi-Makak Special Administrative Region of the People’s Republic of China pasaportu sahibi olan kişilerin 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

MAKEDONYA: Diplomatik, hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Makedonya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

MALAVİ: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

MALDİVLER: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilirler.

MALEZYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

MALİ: Diplomatik pasaport hamili Mali vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Mali vatandaşları ise vize alması gerekmektedir. Ayrıca, Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

MALTA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, vize harcından muaftır. 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

 MARSHALL ADALARI: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir.

MAURİTİUS: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 30 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizce verilir. Ayrıca, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce başvuru sahiplerine teslim edilir.

MEKSİKA: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya Resmi   amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Hizmet/Resmi   ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini dış temsilciliklerimizden resen alabilirler. Ayrıca, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden harçsız olarak alabilirler.

MISIR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ise 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

MOZAMBİK: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

MYANMAR: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, giriş vizeleri en fazla 30 gün, transit vizeleri ise en fazla 15 gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vize alması gerekmektedir, istizan gerekir.

NAMİBYA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir.  Namibya vatandaşlarına, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

NAURU: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

 NEPAL: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri en fazla 30 güne kadar ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne 15 güne kadar ikamet süreli giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce istizansız, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

 NİJER: Diplomatik pasaport hamili Nijer vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Nijer vatandaşları ise vize alması gerekmektedir.

NİJERYA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

NİKARAGUA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

NORVEÇ: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.trinternet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

ÖZBEKİSTAN: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin üç aya kadar ikamet süreli turistik veya Resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Diğer Resmi pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

PAKİSTAN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup istizan gerekir. Ayrıca, geçerli bir Schengen, İngiltere veya ABD vizesi sahibi olan kişilerin 30 gün ikamet süreli tek giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak alabilirler.

PALAU CUMHURİYETİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 30 gün ikamet süreli verilir.

PANAMA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

PAPUA YENİ GİNE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün ikamet süreli, transit vizeleri ise en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

PARAGUAY: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

PERU: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçmez.

POLONYA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

PORTEKİZ: Resmi   pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.
1 Mart 2013 tarihinden itibaren, Türkiye’ye turistik amaçlarla seyahat edecek Portekiz vatandaşlarının ulusal kimlik kartlarını veya son beş yıl içerisinde geçerliliğini yitirmiş olan pasaportlarını kullanmaları da mümkündür. Anılan Portekiz vatandaşları vizelerini e-vize uygulaması üzerinden (www.evisa.gov.tr) veya ülkemize giriş yaptıkları sırada kimlik veya pasaportlarını ibraz ederek alabileceklerdir.
Türkiye’ye çalışma, ulaşım, eğitim, uzun süreli ikamet gibi diğer nedenlerle gelecek olan Portekiz vatandaşlarının ise Türkiye Cumhuriyeti Lizbon Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi’ne geçerli pasaportlarıyla başvurmak suretiyle vizelerini almaları gerekmektedir.

ROMANYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

RUANDA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

RUSYA FEDERASYONU: Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 60 günü geçmeyen turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Hususi ve hizmet pasaportu sahibi olan kişilerin 60 güne kadar ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin ise 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SAINT CRISTOPHER NEVIS: Diplomatik, Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili TS. Christopher (St. Kitts) ve Nevis vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

SAINT – LUCIA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

 SAINT VİNCENT ve GRENADİNES: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikametli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir ve 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

SAN MARINO: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SAO TOME ve PRINCIPE: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

SENEGAL: Diplomatik pasaport hamili Senegal vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Resmi  /hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili Senegal vatandaşları ise vize alması gerekmektedir.

SEYŞELLER: Diplomatik, Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Seyşeller vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

SIRBİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SİERA LEONE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin için istizan da gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

SİNGAPUR: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SLOVAKYA: Umuma mahsus ve Resmi pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Toplam kalış süresi son 180 gün içerisinde 90 günü geçemez.

SLOVENYA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SOLOMON ADALARI: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

SOMALİ: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

SRİ LANKA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 30 gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup, istizan gerekir.

SUDAN: Diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Diğer Resmi   ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne istizan gerekir. Ayrıca, Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.t internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

SURİNAM: Diplomatik, Resmi  ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vizeye tabi bulunmaktadır. Sur inam vatandaşlarına, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizeleri www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

SURİYE: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

SUUDİ ARABİSTAN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatlerinde, 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Laf. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli çok giriş vizeleri, www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizde başvuru sahiplerine teslim edilir.

SVAZİLAND: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ŞİLİ: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

TACİKİSTAN: Diplomatik Pasaport sahibi olan kişilerin, Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Hizmet pasaportu sahibi olan kişilerin, 60 gün ikamet süreli seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ayrıca, hizmet pasaportu sahibi olan kişilerin ve bunların hizmet pasaportu hamili aile mensupları görevleri süresince vize almalarına gerek yoktur. Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

TANZANYA: Diplomatik ve hizmet pasaportu hamili Tanzanya vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport hamili Tanzanya vatandaşları ise vize alması gerekmektedir.

TAYLAND: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

TAYVAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen veya Ankara Esenboğa havalimanından ülkemize gelmeleri ve belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

TOGO: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin için istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

TONGA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir, istizan gerekir.

TRİNİDAD-TOBAGO: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

TUNUS: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

TUVALU: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir, istizan gerekir.

TÜRKMENİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

UGANDA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

UKRAYNA: Diplomatik ve Resmi  /hizmet pasaportu hamili Ukrayna vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 60 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur…

UMMAN: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün ikamet süreli çok giriş vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

URUGUAY: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

ÜRDÜN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

VANUATU: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ne giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en fazla 15 gün, transit vizeleri en fazla 7 gün ikamet süreli verilir.

VATİKAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

VENEZUELA: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

VİETNAM: Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir, istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

YEMEN: Diplomatik ve Resmi pasaport sahibi olan kişilerin 30 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

YENİ ZELANDA: Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur.

YUNANİSTAN: Resmi   ve umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin 90 gün süreyle vize almalarına gerek yoktur. Ayrıca, umuma mahsus pasaport hamili Yunan uyruklulara vize verilmesinde, Bakanlar Kurulunun03.04,1984 tarih ve 84/7896 sayılı kararı hükümleri uygulanır. Bu çerçevede, yönetimlerindeki vasıtalarla uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan Yunan uyruklu şoförler seyahat dolayısıyla vize alması gerekmektedir.

ZAMBİYA: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Zambiya vatandaşlarına, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

ZİMBABVE: Resmi pasaportlar vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin de vizeye tabi olup istizan gerekir. Schengen veya OECD üyesi ülkelerin geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni sahibi olan kişilerin ne, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak verilmektedir.

Vize Süresi Dolan Yabancılar Ne Yapmalı?

Vize süresi dolan buna rağmen ülkede kalmak zorunda olanlar yetkili kurumlara vize uzatma başvusu yapmalıdır.

Çıkış Vizesi Nedir?

Bazı ülkelerde uygulanan vize süresi bittiğinde ya da ülkeye her giriş çıkışta verilen vize türüdür.

Vize İşlemleri Nerede Yapılır?

Vize işlemleri ülkelerin dış temsilciliklerine, konsolosluk ve büyükelçiliklerde yapıldığı gibi aynı zamanda yetkilendirilen vize merkezleri ya da akredite edilen seyahat ve turizm acentalarında yapılır.

Yabancıların Tabi Olduğu Vize Rejimi Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×