Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nedir? - Schengen Vize
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nedir?

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Hakkında

Tam vukuatlı nüfus kağıt örneği tüm ailenin detaylı bilgilerin yer aldığı resmi bir belge olmasının yanı sıra aile ile alakalı farklı bilgiler de içermektedir. Belgede aile bireylerinin medeni hali, adresi, çifte vatandaşlık bilgileri, soyadı değişikliği ya da yabancı uyruk bilgileri de yer almaktadır. Ayrıca evlenme, boşanma veya aile bireylerine ait farklı bilgiler varsa eksiksiz doldurulması gereklidir.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinde düşünceler bölümüne de yer verilmiştir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bağlı bulunulan Nüfus Müdürlüklerinden temin edilebilir. Bu detaylı belgenin bir bölümü dahi eksik doldurulduğunda geçersiz sayılmaktadır.

Vize başvurusu için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği mutlaka istenmektedir. Seyahat edecek olan tüm bireylerin aile bilgileri tam tekmil olarak vize başvurusu esnasında talep edilmektedir. Vize başvurularında e-devletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği yeterli görülmemektedir. Bunun haricinde evli bayanların evlenmeden önceki kızlık soyadı ile de bu belgeyi almaları önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×