Slovakya Turistik Vize İşlemleri

Slovakya Turistik Vize İşlemleri

Orta Avrupa ülkesi olan Slovakya’ya turistik bir gezi düzenlemek istiyorsanız, Schengen vizelerinden birisi olan Slovakya turist vizesine ihtiyacınız olacak. Schengenvize.net olarak Schengen vizeleri konusunda geniş bir deneyime sahibiz ve başvurular konusunda gerekli olan tüm yardımları size yapabiliriz. Her ülkeden bir temsilcimiz vardır ve böylelikle istediğiniz konularda da danışabilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan evraklarınız ile başvuruyu gerçekleştirdiğinizde randevunuzu almış olacağız. Slovakya turist vizesi ne kadar sürede çıkar gibi bir soruya net olarak cevap verilememektedir. Bu durum Slovakya Başkonsolosluğunun elinde olan bir durum. Ancak deneyimlerimize dayanarak, planladığınız tarihten 15 gün önce vize başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Vize süresi de Slovakya Konsolosluğu’nun inisiyatifine bağlıdır ve eğer varsa daha önceki vizelerin kullanım biçimleri, Slovakya turist vizesi süresini de etkileyecek faktörlerdendir.

 

Slovakya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

    

    Slovakya turistik vize için gereken evrakları eksiksiz hazırladıktan sonra vize başvuru formunuz ile birlikte Slovakya Konsolosluğuna ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına iletebilirsiniz.

 

Vize Başvuru Formu

     Slovakya turistik vize için Slovakya Konsolosluğu tarafından özellikle istenen bir formdur. Form içerisinde bulunan soruların doğru cevaplanması zorunludur aksi takdirde vize alınamaz. Bu formun amacı, vize başvurusu yapan kişiler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmektir. Diğer evraklar ile çelişen hiçbir yanıt olmamalıdır.

 

Pasaport

    Slovakya turist vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun, dönüş tarihinizden sonraki üç aya kadar geçerli olması gerekmektedir. Eğer daha önceden alınan vizeler varsa onların fotokopileri ve vize basmak için de 2 sayfanın boş olması gerekir.

 

Bunlara ek olarak:

  • TC kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınızın fotokopisi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan, beyaz arka fonlu 2 adet fotoğraf,
  • Uçak ve yer ayırttığınız otel rezervasyon evrakları; satın alındıysa eğer satın alındığına dair evraklar,
  • Slovakya’da kalınacak süre zarfında geçerli olan seyahat sağlık sigortası,
  • Eğer yer sahibi ya da ortaksanız 4B hizmet dökümü, çalışansanız 4A hizmet dökümü ve 3 aylık maaş bordrosu; doktor, avukat, mühendis gibi meslek sahipleri iseniz mesleğinize dair kimlik fotokopisi; devlet memuru ise de ıslak imzalı ve kaşeli çalışma izni belgesi.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye