Slovakya Ticari Vize İşlemleri

Slovakya Ticari Vize İşlemleri

Slovakya’da ticari faaliyet yürütebilmek, fuar ziyareti yapabilmek, iş görüşmesi gerçekleştirebilmek için gerekli olan vize türü Slovakya ticari vizedir. Slovakya ticari vize ile bu eylemleri gerçekleştirebilirsiniz ancak çalışma, iş başvurusu yapma ya da iş yeri açma gibi eylemleri gerçekleştiremezsiniz. Slovakya ticari vize ayrıca yıl içinde yalnızca 2 defa verilebilen ve en fazla 90 gün süresi olan bir vizedir. Ayrıca Slovakya ticari vize ile diğer Schengen ülkelerine de ziyarette bulunabilirsiniz. Ek bilgi olarak; eğer böyle bir planınız varsa en uzun süre vize veren ülkenin vizesini almanızda fayda var.

Slovakya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

     Slovakya ticari vize için gerekli olan belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekir ve bu belgeler ile Slovakya Başkonsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş hizmet binalarına gidilmesi gerekmektedir.

  • Slovakya vize başvuru formu,
  • Davetiye,
  • Vize için talep dilekçesi,
  • 2 tane güncel biometrik fotoğraf,
  • Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Davetiye gönderen şirket ve kişi bilgileri,
  • Başvuran kişinin 4A/4B hizmet dökümü,
  • Şirketlerin vergi ile alakalı belgeleri.

Slovakya Ticari Vize İçin Davetiye

    Slovakya ticari vize için en gerekli olan evrak davet mektubudur. Slovakya’da ziyaret edeceğiniz firmadan almanız gereken bir davetiye vardır ve eğer bu davetiye olmazsa Slovakya ticari vize alamazsınız. Bu daveti içerisinde Slovakya’ya gidecek olan şahsın adı ve soyadı, doğum tarihi ile pasaportu ile alakalı bilgiler olmalıdır. Bir de seyahat süresince neler yapılacağı ile referans olarak davetiye yazan kişinin adı, soyadı ve şirketinin ismi ile şirketteki görevi yanı sıra bütün masrafları karşılayacağına dair belgeler bulunmalıdır.

Slovakya Ticari Vize Başvuru Formu

    Slovakya ticari vize başvuru formu ile başvuru yapacak olan kişi hakkında detaylı bilgiler edinilir. Bu belgelerin eksiksiz, doğru bilgilerle ve de tamamen büyük harflerle doldurulması gerekmektedir. İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilen bu belgenin de başvuru evrakları arasında olması gerekir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye