Slovakya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Slovakya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Slovakya’da yaşayan bir akraba ya da tanıdığınız olabilir. Eğer o kişileri ziyaret etmek istiyorsanız Slovakya’ya giriş yapabilmek için Slovakya ziyaret vizesine ihtiyacınız olacak. Bu vizeyi alabilmeniz için gerekli olan bazı evraklar vardır ve bu evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra Slovakya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevli olarak belirlenmiş olan hizmet binalarına vize başvuru formunuz ve hazırlanan evraklar ile gitmeniz ve başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Bu evraklardan bir tanesi de tabi ki ziyaret vize dilekçesidir. Bu dilekçe içeriğinde belirtilmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eğer dikkat edilmez ve hatalı ya da eksik bilgiler olursa vize reddi alabilirsiniz.

 

  • Slovakya’ya yapacağınız seyahatin amacını açıkça bildirmelisiniz. Örneğin, anneniz Slovakya’da yaşıyor; nerede oturuyor, ne kadar kalacaksın vs.
  • Slovakya’ya giriş çıkış bilgilerinin net bir şekilde bildirilmesi gerekiyor. Eğer Slovakya’dan başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız, ne zaman geçeceğinizi vs. bildirmelisiniz.
  • Seyahat için gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağını bildirmeli, gerekirse hesap bakiye bilgileri paylaşılmalı,
  • Slovakya ziyaret vizesi için yazılan dilekçedeki bütün bilgilerin, diğer evraklarda bulunan bilgiler ile çelişmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize reddi yiyebilirsiniz.
  • Ziyaret edeceğiniz kişi hakkında detaylı bilgiler verilmeli. Eğer akraba ise akrabalık gösteren belgeler, arkadaş iseniz de arkadaş olduğunuzu kanıtlayıcı belgeler.

Slovakya KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye