Schengen Vizesine Etkisi Covid 19

  Covid-19 virüsü nedeniyle Schengen ülkelerine seyahatlerin kısıtlanmasına yönelik haberleri ve gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Belirli tarihlere kadar durdurulan vize işlemlerinin yeniden başlamasıyla birlikte yoğunluğun yaşanılacağı da göz önünde bulundurularak, Schengen vizeleri ile ilgili bazı önemli değişiklikler yapılmaktadır.

  Buna göre sitelerimizi ziyaret etmeniz neticesinde Schengen vizelerini en kolay ve hızlı şekilde nasıl alabileceğinizin yanıtını öğrenebileceksiniz. Schengen vizesi almak isteyenlerin Covid-19 sonrasında yoğunluğa takılmaları ve planlarını aksatmamaları için gerekli tüm uyarılar gerçekleştirilmektedir.

  Türk vatandaşların Schengen vizelerini almak için yapacakları başvurularla ilgili olarak yeni yaşanan gelişmelere göre resmi online randevu adresleri üzerinden işlemler gerçekleştirilecektir. Buna göre seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize işlemleri için yetkilendirilmiş olan online sitelerini ziyaret ederek kayıtlarınızı en erken tarihlerde gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu uygulama sayesinde vize başvurularınız için oluşturacağınız kayıtlarla birlikte, sistemlerin aktif hale geçmesinin ardından sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. Öncelikli olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmek ve yoğunluktan olumsuz etkilenmeden sonuçları alabilmek için bu adımları atmanız tavsiye edilecektir.

  Schengen Randevu Hizmet Bedeli Alınmayacak

  Yapılan açıklamaların detaylarını incelediğinizde, resmi online adresler üzerinden yapılacak olan randevu başvurularında hizmet bedellerinin alınmayacağı vurgulamaktayız. Buna göre yalnızca standart olarak ödenmesi gereken vize ücretlerini güncel olarak ödemeniz halinde, başka bir ücretin tahsil edilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu rezervasyon işlemleri ile hedeflenen, Covid-19 salgını sonrasında normalleşme sürecine girildiğinde konsolosluk işlemlerinde yaşanabilecek yoğunluğun hafifletilmesidir.

  Böylece başvuru sahiplerinin yasalara uygun, sosyal mesafe kurallarına aykırı olmayan davranışlar içerisine girmeleri beklenmektedir. Rezervasyon işlemleri esnasında belirteceğiniz tarihlerin net olması zorunlu değildir. Buna göre resmi başvuru günü baz alındığında, 6 ay sonrasına kadar rezervasyon işlemlerinizi yaptırmanıza olanak verilmektedir.

  Tüm bu kolaylıkları takip edebilmek ve Schengen vizeleri kapsamında toplamda 26 ülkeye planladığınız seyahatleri gerçekleştirebilmek için doğru adımları, doğru zamanda atmanız gerekmektedir. Sizler de tam olarak netleşmesi beklenen tarihlerle ilgili olarak bilgi sahibi olmak istediğinizde sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Bu sayede ziyaretçilerimizle paylaşacağımız güncel bilgileri ve Schengen vize başvuru süreçlerini öğrenmiş olacaksınız. Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilecek olan başvurularınız için titizlikle hareket edeceğimizi belirtmekteyiz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir