İsviçre Vize Reddi

İtalya Turistik Vize İşlemleri

İsviçre ülkesinin sınırlarının içerisine seyahat etmek amacı ile C tipi turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, vize başvuru merkezine şahsen giderek İsviçre turistik vize işlemleri departmanından vize başvuru işlemlerine başlayabilmektedir.

İsviçre ülkesinin sınırlarının içerisine turistik neden doğrultusunda gitmek isteyen kişiler Schengen C tipi vize kategorisi bulunmaktadır. Schengen C tipi vize türü ise 180 günlük periyot içerisinde mevcut 90 güne olacak olan konaklama ve beraberinde de seyahat nedenleri doğrultusunda vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Ancak bilinmesi gereken en önemli husus içerisinde başvuruda bulunacak olan kişinin nereye başvuru yapacağı sorusu mevcuttur. Schengen C tipi vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, ilgili ülkenin konsolosluk makamı tarafından görevlendirilmiş olan vize başvuru merkezlerine ya da vize başvuru seyahat acentelerine gitmesi gerekmektedir.

C tipi, yani kısa süreli (90 güne kadar olan konaklama) Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişiler vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek turistik vize hakkında detaylı bilgilere sahip olması gerekmektedir. Daha sonra ise vize başvuru merkezinin içerisindeki ülke uzmanları ise başvuruda bulunacak olan kişinin e-mail adresine gerekli olan turistik Schengen vize evrak listesinin gönderiminde bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra başvuruda bulunmak isteyen kişi gerekli güncel evrak listesine sahip olmak için vize başvuru merkezindeki müşteri temsilcisine doğru ve aktif olarak kullanmış olduğu bir e-mail adresi belirtmesi gerekmektedir. Turistik vize için gerekli olan evraklar listesi ise şu şekilde konsolosluk makamı tarafından talep edilmektedir:

1.    Pasaport

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

3.    İsviçre Vize Başvuru Formu

4.    İsviçre’ye Seyahat Etmek Adına Başvuru Sahibi Tarafından Şahsi Dilekçe

5.    Kimlik Kartı

6.    2 Adet Biyometrik Fotoğraf

7.    Otel Rezervasyon Bilgileri

8.    Uçak Biletinin Çıktısı

9.    Finansal Belgeler

10. Son 3 Aya Ait Banka Hesap Hareketleri

11. Vize Ücretinin Ödendiğine Ait Bir Dekont (Banka tarafından onaylı olmalıdır.)

 

Yukarıda belirtilen tüm turistik evrak listesi en güncel hali ile sunulmuştur. Turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler gerekli tüm bilgiye sitemiz içerisinde ve vize başvuru merkezinin uzman kişileri ile iletişime geçerek sahip olabilmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye