İsviçre Transit Vize İşlemleri

İsviçre Transit Vize İşlemleri

İsviçre’den transit geçerek asıl gideceğiniz ülkeye varabilmek için asıl gidilecek olan ülkenin vizesinin veya oturma izninin var olması gerekmektedir. Uçak biletiyle ve rezervasyonlarla teyit amaçlı ibrazı sunulmalıdır. Seyahat sağlık sigortası yapıldığına dair belgelerin ve istenen diğer belgelerin sunulması halinde İsviçre Transit vizesi sorunsuz bir şekilde alınabilmektedir.

İş evraklarının, şahsi evrakların ve tapu, araç ruhsatı gibi belgelerin sunulması gerekmektedir. Evli olan kişiler evlenme cüzdanlarının aslını ve fotokopisini sunmalıdır. Gideceğiniz ülkeye ait geri dönüşünüzü kanıtlayan gidiş ve dönüş olarak alınmış uçak, tren veya otobüs gibi ulaşım araçlarına dair rezervasyon bilgileriniz istenmektedir.

Tüm belgelerin güncel olarak sunulması ve konsolosluğun ek belge talep edilmesine gerek bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Ancak konsolosluk ikna olmadığı taktirde ek belge istenebilmektedir. Belgelerinizde eksikliğin veya hataların olması başvurunuzun reddedilmesine neden olacaktır. Daha önce İsviçre vizesi alarak başka ülkelere giriş yapmanız halinde, İsviçre Transit vize başvurularını şahsen yapmanız gerekmemektedir.

Asıl gitmek istediğiniz nokta Schengen bölgesinde yer alıyorsa ve vizeniz varsa, havalimanındaki transit bölgeyi terk etmemeniz şartıyla vize türünü almanıza gerek yoktur. Ancak Schengen bölgesinde olmayan bir ülkeye seyahat edecek olmanız durumunda, aktarmaları yapabilmeniz için İsviçre Transit vize başvurusunu yapmanız gerekmektedir.

İsviçre’deki transit bölgeden ayrılmanız gerektiğinde Schengen vizesi almanız gerekmektedir. İsviçre transit vize sayesinde aktarmalarınızı sorunsuz bir şekilde yapmanız mümkün hale gelirken, transit bölgeyi terk etmeme koşulunu yerine getirmeniz gerekmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye