isvicre-ticari-vize-evraklari-ucreti

İsviçre ticari vize için gerekli evraklar

İsviçre’de düzenlenen bir organizasyona çalıştığı şirket adına katılacak kişilerin seyahat için başvurması gereken İsviçre Ticari vize için gerekli evraklar nelerdir?

İsviçre’de gerçekleşecek olan bir seminer ya da uluslararası bir organizasyon için Türkiye’de hizmet veren şirket adına seyahat edecek kişilerin, vize başvuruları sırasında seyahat amacına göre ek evraklar teslim etmesi gerekiyor. İsviçre ticari vize için gerekli evraklar İsviçre konsoloslukları tarafından belirlenmiş olmakla birlikte evrakların birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda, kişilerden ek evraklar da talep edilebilmektedir.

İsviçre ticari vize için gerekli evraklar arasında kişinin vize başvuru formunun yanı sıra, çalıştığı şirket adına organizasyona katılacağına dair, şirketin antetli kağıdına hazırlanan dilekçenin de eklenmesi gerekiyor. Dilekçe ile birlikte organizasyon bilgilerinin de başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Şirket adına bir organizasyona katılmak yerine, İsviçre’de çalışmak ya da kendi şirketini açmak isteyen kişilerin de İsviçre ticari vize için başvuru yapması gerekiyor. İsviçre’de herhangi bir şirketten çalışma davetiyesi almamış kişilerin, İsviçre’de çalışmak için B tipi oturum izni alması gerekiyor. İsviçre ticari vize için gerekli evraklar bu kapsamda kişinin eğitim ve mesleki yeterlilik seviyesini gösteren belgeleri de içermelidir.

B tipi oturum izni ile İsviçre’de çalışacak kişiler, en fazla 1 yıl süre ile İsviçre’de kalabiliyor. Bu kişilerin İsviçre’de yapabilecekleri meslekler de devlet tarafından sınırlandırılmıştır. İsviçre’de 10 yıldan fazla süre çalışan kişilerin ise C tipi oturum izni için başvuru hakkı doğuyor. C tipi oturum izni vizesi olan kişiler, İsviçre’de süresiz oturum hakkı kazanıyor. Bunun yanı sıra kişiler istedikleri mesleği yapma hakkı kazanıyor. İsviçre’de belirli bir şirkette çalışmak yerine kendi şirketini açmak isteyen kişilerin de C tipi oturum izni vizesine sahip olması gerekmektedir.

İsviçre ticari vize için gerekli evraklar teslim edilirken, vize başvurusunun reddedilmemesi için evrakların çok iyi incelenmesi gerekiyor. Eksik ya da birbiri ile çelişen evraklar teslim eden kişilerin başvurularının reddedilme ihtimali de bulunuyor. İlk kez vize başvurusu yapacak kişilerin bu kapsamda konu üzerine vatandaşlara hizmet veren firmalar aracılığı ile vize başvurusu yapması, onaylanma sürecini olumlu etkileyen detaylar arasında yer alıyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye