İsviçre Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İsviçre Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İsviçre’de bulunan aile, arkadaş veya akrabasını ziyaret etmek kişinin alması gereken İsviçre Aile ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Bu kişiler nerede konaklayacaklarına dair rezervasyon bilgilerini evraklarının arasında bulundurmalıdırlar. Ayrıca kalacakları tarihleri ve eğer 3. bir Schengen ülkesine geçiş yapılacak ise bu ülkeye ait bilgilerin de başvuru esnasında belirtilmesi gerekmektedir. Kişi seyahatinin bitiminde yeniden ülkesine döneceğini belirtmelidir.

İsviçre’ye Aile ziyareti vize türü ile giriş yapacağınızda, İsviçre’de bulunan yakınlarınızın tüm masraflarınıza sponsor olması gerekmektedir. Konsolosluk buna yönelik belgelerinizden ikna olmadığında taahhüt belgesi doldurulmasını isteyebilir. Bu sayede başvuru sahibini davet eden kişiler misafirlerin konaklama, hastalık, kaza, geri dönüş gibi masraflarını karşılayacağını beyan etmektedir.

Davet edilen kişi Taahhüt Belgesi için ilgili bölümleri tükenmez siyah veya mavi kalemle okunaklı bir şekilde doldurduktan sonra İsviçre’deki davet eden kişiye göndermelidir. Sponsor kişi ilgili alanlar doldurulduktan sonra yetkili makama gönderilmelidir. Böylece konsolosluk tarafından nihai karara bağlanacaktır.

Aile Ziyareti vizesinde şirket sahiplerinin, çalışanların, ev hanımlarının, öğrencilerin ve işverenlerin başvurusuna göre evraklar farklılık gösterebilmektedir. Sponsor olan kişilerin çalışması, devlet memuru veya emekli olmasına göre ihtiyaç duyulan belgelerle ilgili olarak danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

18 yaşından altında olan kişilerin başvurması halinde yasal vasi tarafından muvafakatname hazırlanmalı ve imzalanmalıdır. Belgelerin güncel orijinali ve fotokopisi bulunmalıdır. Belgelerin İngilizce veya Almanca doldurulması halinde resmi açıdan büyük önem arz edeceği belirtilmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye