isvicre-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

İsviçre aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

İsviçre’de yaşayan aile bireyleri ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin aile ziyaret vizesine başvurması gerekiyor. İsviçre aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ise direkt olarak konsolosluklara teslim ediliyor.

İsviçre aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar İsviçre Konsoloslukları tarafından belirlenmiştir. Ancak kişilerden uygun görülen durumlarda ya da teslim edilen evrakların birbiri ile çelişmesi halinde kişilerden durumu kanıtlayacak ek evraklar da talep edilebilmektedir.

Vize başvuruları, direkt olarak konsolosluklara yapılmaktadır. Vize başvurusu yapmadan önce, yapılacak seyahatin süresi ve içeriği hakkında bilgilerin yer aldığı dilekçe ile birlikte vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir.

2014 yılında yapılan düzenleme ile birlikte, aile ziyaret ve diğer vizelere başvuru yapacak kişilerin vize başvurularını kendisinin yapma zorunluluğu kaldırılmıştır. Biyometrik parmak izini önceki vize başvurularında İsviçre konsolosluklarına veren kişiler adına 5 yıl boyunca kişinin vekili de vize başvurusu yapabiliyor. Bu kapsamda vize başvurularını, konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalar aracılığı ile gerçekleştirmesi de kolaylaşıyor.

İsviçre aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve vize başvurusu, seyahatin başlama tarihinden en geç 90 gün önce yapılmalıdır. Planlanan seyahate 90 günden daha kısa süre kalmışsa, kişi bu şartlarda vize başvurusu yapamıyor. Yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ise evraklarda herhangi bir eksiklik olmaması durumunda 5 ila 15 gün arasında değişmektedir. Ancak kişilerden ek evrak talep edilen durumlar bu sürecin uzamasına neden olmaktadır.

Yapılan vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için İsviçre aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasına İsviçre’de yaşayan aile bireyinden alacağı davetiye mektubunu da eklemesi gerekiyor. Seyahat süresince kişi ziyaret edeceği akrabasının yanında değil de otelde konaklayacaksa, otel rezervasyonlarının da vize başvurusu ile birlikte teslim edilmesi vizenin onaylanması için oldukça önemlidir. Konsolosluk tarafından yapılan incelemelerde, şüpheli görülen durumlarda vize başvurusu reddedilmektedir. Bu yüzden vize başvurusu yapan kişinin seyahat ile ilgili tüm detayları açıkça belirtmesi gerekiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye