Finlandiya Fotoğraf Ölçüleri

Finlandiya Fotoğraf Ölçüleri

Finlandiya’ya birçok farklı sebeple gitmek istiyor olabilirsiniz. Hangi sebeple gidecek olursanız olun, Finlandiya’ya girebilmek için vizeye ihtiyacınız olacak ve bu vizeyi alabilmek için Finlandiya Konsolosluğu tarafından istenen ve başvuru yapacak kişi hakkında detaylı bilgiler elde edilmesini sağlayacak belirli evraklar istenmektedir. Vize başvuruları için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve bu evraklar Finlandiya Konsolosluğu ya da Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidip başvurunun tamamlanması gereklidir. İstenen evraklardan birisi de güncel olan biometrik fotoğraflardır. Finlandiya vize başvurusunda kullanılacak olan fotoğrafların bazı özellikleri olması gerekmektedir.

 

Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler:

 

  • Biometrik fotoğrafların arka fonu beyaz olmalıdır.
  • 600 dpi çözünürlüğe sahip olmalıdır.
  • Genişlik 30 mm, yükseklik ise 35 mm olmalıdır.
  • Fotoğrafta saç tepesine uzanan bölümün yüksekliği 25 mm, fotoğrafın tepesi ile saç tepesi arasındaki bölge ise 2 mm kadar olmalıdır.

Finlandiya Fotoğraf Ebatları

Finlandiya vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye