Dubai Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Dubai Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai bölgesine iş için gidecek kişilerin yani iş fuarı ve yahut toplantı gibi nedenlerle seyahat edecek kişilerin ticari vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ülkemiz vatandaşları eğer çeşitli pasaportları sahipse ticari vize işlemlerinden muaftır. Fakat bu durum sadece 180 gün içerisinde 90 gün olmaktadır.

Dubai Birleşik Arap Emirliklerine ait olan eyaletlerde iş ile ilgili herhangi durum için gidilmesi gerekiyor ise ve kişiler Umuma mahsus pasaportu olan ülkemiz vatandaşlarının yapacak olduğu ziyaretler için Dubai ticari vize alması gerekiyor. Yapılan vizeler onaylandıktan sonra ise onay sürecinden itibaren 58 gün içinde ülkeye giriş yapması gerekiyor. Verilen süre dolduğu takdirde bu giriş hakkı iptal ediliyor. Dubai’ye seyahatlerine kullanılan tüm vizeler Dubai Konsolosluğu tarafından turistik vize başlığı ile sunulmaktadır. Bu durumun alt kategorisinde ise gerekli belgelerin kutlanması ve değerlendirilmesi ile birlikte ana amaç farklı olduğu için Dubai ticari vizesi adını almıştır. Dubai ticari vizeleri iki şekilde olmaktadır

Kısa süreli Dubai ticari vizelerinde başvuru yapmış olan kişiler tek ya da çok giriş olmak üzere 2 adet seçeneği ile karşılaşmaktadır. Kısa süreyle vize başvuru sonucunda ise 30 gün Dubai’de kalma hakkı tanınmaktadır. Verilen kalma süresi aşıldığı takdirde Dubai Konsolosluğu tarafından 3000 USD para cezası verilmektedir.

Uzun süreli Dubai ticari vizesi, türünde tek girişli ve çok giriş imkanı tanımaktadır. yapılan vize başvurusunun sonuçlanması doğrultusunda uzun süreli Dubai ticari vizesi alan kişilerin 90 günlük Dubai’de bulunma hakkı bulunuyor

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

 Dubai ticari vizesi aynı zamanda e vize olmaktadır. Dubai ticari vizesi başvuru yapan kişilerin öncelikle gerekli evrakları ter atması ve ardından ise Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait olan e-vize merkezine yüklemesi gerekiyor. Vize başvurusu işleme alındıktan sonra Dubai ticari vize başvuruları ile yüz yüze bir görüşme yapılmaktadır. Tümay ticari vizesi başvuruları konsolosluğa bağlı olsa da göçmenlik Ofisi ile birlikte yetkilendirme yapılan turizm acentesine yapılmalıdır.

 Dubai Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai ticari vizesi için öncelikle gerekli evrakların renkli olarak taratılması gerekiyor. Taratılan belgeler e-vize sistemine Ener ardından ise vize başvuru işlemleri başlar. Bu bir e-vize olarak geçmektedir. Bundan dolayı pasaporta ihtiyaç duyulmaz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye