Dubai Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai aile ziyareti için seyahat etmek isteyen ülkemiz vatandaşlarının ve bununla birlikte ülkemizde oturum izni bulunan vatandaşların bu seyahati gerçekleştirebilmesi için Dubai aile ziyareti vizesi alması gerekiyor. Aile ziyareti vizesi almak isteyen ülkemiz vatandaşları bu vize için başvuru yapmak zorunda değil. Ancak bu durum sadece 180 gün içinde 90 gün olan seyahat planları ile sınırlı olmaktadır. Dubai’ye aile ziyareti yapacak kişiler seyahat süresini ele alarak kısa veya uzun vadeli aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Dubai aile ziyareti vizesi için başvuru yapan kişilerin eğer başvuru sonuçları olumlu olur ise onaylanmış olduğu tarihten sonra 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapması gerekmektedir. 58 gün içerisinde giriş yapmayan kişileri bu aldığı hak kaybolmaktadır. Aile ziyareti vizesi Dubai’de turistik vize olarak kabul görmektedir.

Kısa süreli Dubai aile ziyareti vizesi için başvuru yapan kişilerin öncelikle seyahat sıklığı ele alınmaktadır. Bu doğrultuda kişilere tek giriş veya çok giriş seçeneği sunulur. Kısa ve tek giriş tercih eden kişilerin Dubai’de toplam olarak 30 gün kalma hakları olmaktadır. Eğer ziyaret esnasında verilen süre aşılır ise 3000 USD para cezası verilmektedir.

 Uzun süreli Dubai aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunan kişiler doğrultusunda tek giriş ve çok giriş seçeneği sunulmaktadır. uzun süreli yapılan bu başvurularda Dubai’de kalmak için 90 gün kalma hakkı verilmektedir.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai aile ziyareti vizesi almak isteyen kişiler için 30 günlük olmak üzere tek giriş ve çok giriş seçenekleri sunmaktadır. Aile ziyareti vizesi alacak kişilerin daha uzun süre ile giriş yapmak için başvuru alması şarttır. Aile ziyareti vizesi ile 90 gün Dubai’de kalma hakkı verilebilmektedir. Ancak bunun için gerekli evrakların toparlanarak başvurunun yapılması gerekiyor.

Gereklil başvuru evrakları şöyle;

• Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir.

• Renkli ve taranmış pasaport fotokopisi gereklidir.

• Dubai aile ziyareti vize işlemleri sonucunda talep edilen ücretin dekontu gereklidir.

• Son olarak renkli ve taranmış olan Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi gereklidir. Ancak bu belge sadece yabancılardan talep edilmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye