Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa

Çin Şanlıurfa Vize Şubeleri

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece Şanlıurfa ilinde değil, Şanlıurfa ili çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? Şanlıurfa

Çin vize başvurusunda bulunacak olan şahıs, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu gezi nedenini doğru ve net olacak bir biçimde belirlemesi gerekmektedir.

Gayet farklı kategoriye bölünmüş olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  1. Başvuru sahibinin belirlemiş Çin seyahatinin amacına göre gerekli talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderilmektedir.
  2. Vize başvuru sahibi, seyahat amacına göre hazırlaması gerekli olan kişisel evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan sonra tüm belgeleri içeren vize başvuru dosyasını vize başvuru merkezine kargo, kurye veya şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli ve Çin Konsolosluğu tarafından istenen evrak dosyasını vize başvuru merkezine bir şekilde ilettikten sonra, vize başvuru merkezinin uzman danışmanları tarafından başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. En son adımda ise vize başvuru sahibi vize süreç değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin uzmanları aracılığı ile bilgilendirilmektedir. Başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek için vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir ve vizeli pasaportunu da teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Ücreti Hakkında Detaylı Bilgiler – Şanlıurfa

Çin vizesinin ücreti, başvuru sahibinin Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin kategorisine göre farklık göstermektedir. Bunun yanı sıra Çin sınırları içerisine yapılmak istenen seyahat türlerinin de farklı kategorileri yer almaktadır. Kısa süreli yapılacak olan seyahatler nedeni ile turistik başvuru yapılabilir iken, kısa süreli bir aile ziyareti için de Q2 vizesinin alınması gerekmektedir.

Çin vizesinin ücreti ayrı kategorilerde değerlendirilir iken, gerekli evrak listesinin de eksik olmaması zorunludur. Çin vize ücreti hakkında başvuru sahibi merkez ile iletişime geçebilir, aynı zamanda da resmî web sitesi üzerinden de bilgi sahibi olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×