Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa Vize Başvurusu

Çin Şanlıurfa Vize Şubeleri

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece Şanlıurfa ilinde değil, Şanlıurfa ili çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Yeşil Pasaportu Olanlardan Vize İstiyor Mu?

Çin Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? Şanlıurfa

Çin vize başvurusunda bulunacak olan şahıs, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu gezi nedenini doğru ve net olacak bir biçimde belirlemesi gerekmektedir.

Gayet farklı kategoriye bölünmüş olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa
Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa
  1. Başvuru sahibinin belirlemiş Çin seyahatinin amacına göre gerekli talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderilmektedir.
  2. Vize başvuru sahibi, seyahat amacına göre hazırlaması gerekli olan kişisel evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan sonra tüm belgeleri içeren vize başvuru dosyasını vize başvuru merkezine kargo, kurye veya şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli ve Çin Konsolosluğu tarafından istenen evrak dosyasını vize başvuru merkezine bir şekilde ilettikten sonra, vize başvuru merkezinin uzman danışmanları tarafından başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. En son adımda ise vize başvuru sahibi vize süreç değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin uzmanları aracılığı ile bilgilendirilmektedir. Başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek için vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir ve vizeli pasaportunu da teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Ücreti Hakkında Detaylı Bilgiler – Şanlıurfa

Çin vizesinin ücreti, başvuru sahibinin Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin kategorisine göre farklık göstermektedir. Bunun yanı sıra Çin sınırları içerisine yapılmak istenen seyahat türlerinin de farklı kategorileri yer almaktadır. Kısa süreli yapılacak olan seyahatler nedeni ile turistik başvuru yapılabilir iken, kısa süreli bir aile ziyareti için de Q2 vizesinin alınması gerekmektedir.

Çin vizesinin ücreti ayrı kategorilerde değerlendirilir iken, gerekli evrak listesinin de eksik olmaması zorunludur. Çin vize ücreti hakkında başvuru sahibi merkez ile iletişime geçebilir, aynı zamanda da resmî web sitesi üzerinden de bilgi sahibi olabilmektedir.

Çin Vizesi Alınabiliyor Mu?

Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Ancak Hong Kong ya da Makau’ya gitmek için vize zorunluluğu bulunmaz. Gri, siyah ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlar ise 30 gün vize talep edilmeden ülkede kalma imkânına sahiptir.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin vize ücretleri seyahatin amacına göre belirlenen vize türü başta olmak üzere tek girişli, çift girişli, 6 aylık çok girişli ya da 1 yıllık çok girişli olmak üzere farklı fiyat uygulamasına sahiptir.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

L Vizesi olarak adlandırılan Çin turistik vizesi yerine ülkeye seyahat etmek isteyenlerin grup vizesi alması zorunluluğu getirilmiştir. Grup vizesi başvurusu için en az 5 kişi bulunmak zorundadır. Daha az kişi için yapılan vize müracaatlarında farklı vize türlerine başvuruda bulunmak gerekir.

Çin Vize Merkezi, Şanlıurfa Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×