Çin Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Mersin

Çin Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, Mersin ilinin sınırları içerisinde ikamet eden ve Çin ülkesini seyahat etmek amacı ile merkeze gelerek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlara talep edilmiş olan hizmeti ve desteği sağlamak nedeni ile yükümlü olan bir kurumdur.

Çin Yeşil Pasaportu Olanlardan Vize İstiyor Mu?

Bunun yanı sıra sadece Mersin ilinde ikamet eden değil, yanı sıra Mersin ilinin çevre illerinde bulunan şehirlerde de seyahat amacı ile müracaatta bulunacak kişilere hizmet ve destek sağlamaktadır.

Mersin Çin Vize Başvurusu

Mersin ili içerisinde ve çevre illerinde ikamet etmek isteyen kişiler, ilk adım olarak kesinlikle Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat amacını net ve doğru bir biçimde belirlemesi gerekmektedir.
Çin Vize Merkezi, Mersin
Çin Vize Merkezi, Mersin

Ardından Çin vize başvuru merkezinin profesyonel temsilcileri ile iletişime geçerek seyahat amacını belirttikten daha sonra, merkez yetkilileri tarafından kişiye bir evrak listesi ve bilgilendirme metni gönderilmektedir.

Başvuru sahibi, gerekli olan güncel evrak listesi ile evrak dosyasını hazırlaması gerekmektedir. Bu aşamada da bilgilendirme metnini de göz önünde bulundurmasında fayda vardır. Ardından, başvuru evrak dosyasını kargo, kurye ya da direkt olarak bizzat başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

Evrak dosyası merkeze teslim edildikten daha sonra direkt olarak işleme alınmaktadır. Ayrıca başvuru sahibi daha önceden bir parmak izi beyanında bulunmamış ise, muhakkak Çin Konsolosluğu’ndan randevu alarak, randevu tarihi içerisinde parmak izi beyanında bulunmak için konsolosluğa gitmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibinin pasaportu yetkili makam tarafından merkeze ulaştırıldıktan daha sonra, yetkili vize uzman görevlileri başvuru sahibi ile iletişime geçerek bilgilendirmesini yapmaktadır. Akabinde başvuru sahibi kargo yolu ile ya da direkt vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çin vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk önce muhakkak net ve doğru olacak şekilde seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Seyahat amacı belirlendikten daha sonra, güncel evrak listesi doğrultusunda hazırlanan evrakları ve evrak içerisindeki bilgilerin teyit edilmesi gerekmektedir.

Talep edilen evrak dosyası içerisinde verilecek olan bilgilerin yanlış olması akabinde kişinin hakkında cezai yaptırımların uygulanması da söz konusudur. Bu nedenle uzman eşliğinde oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

Çin Vizesi Alınabiliyor Mu?

Hong Kong ve Makau dışında Çin’e yapılacak her seyahat için vize uygulaması bulunmaktadır.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin vizesi için belirlenen ücret tarifesi farklıdır. Tek ya da çift girişli veya 6 aylık ya da 1 yıllık çok girişli gibi çeşitlere göre fiyat tablosu bulunmaktadır.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

Çin’e gezi amaçlı seyahat etmek isteyenler için 2007 yılından bu yana grup vizesi uygulanmaktadır. 5 kişiden az olmayan grup vizesine başvuru yapmak için seyahat acentalarına müracaat edilmektedir.

Çin Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×