Çin Aile Birleşimi Vizesi

Çin Aile Birleşimi Vizesi

Kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere Çin aile birleşimi vizesi iki farklı türde gerçekleşir. Aile bütünlüğünü korumak adına Çin sınırları içinde yaşamak isteyenler, gerekli şartları sağlayarak bu vizeyi almaktadır. Aile birleşimi vizesi; Çin vatandaşı aile bireylerine, Çin sınırları içine süresiz oturum izni bulunanlara verilir. Yabancı uyruklu aile bireyleri yanında çocuklarına da aile birleşim vizesi verilir.

Q1 aile birleşim vizesi, uzun süreli aile birleşimleri için verilir. Bu vize Çin’de oturma amacı ile verilen bir vize türüdür. Alınan vize ile ülke sınırlarına giren kişiler tam anlamıyla oturum izni almış satılmamaktadır. Bu kişilerin Çin ülke sınırlarında yer alan yetkili kuruma 30 gün içinde oturum başvurusunda bulunmaları gerekir.

Q2 vizesi 18 günden az olarak seyahat edeceklere verilir. Bu kategoride yer alan Çin aile birleşimi vizesi için mutlaka davet mektubu olmalıdır. Davetiye yanında bu vize için şu belgeler de gerekmektedir.

Pasaport, 2 adet fotoğraf, seyahat bilgileri, davet eden kişinin bilgileri, ziyaret eden ile edilen arasında bulunan akrabalık ilişkileri, en az 5000 lira Türk Lirası banka hesap bilgileri istenir. Bu bilgiler, Q1, Q2 vizesi için istenmektedir. Parmak izi vize başvurusunda istenir.

  • 14 yaş altı ve 70 yaş üstü başvuranlar
  • Hizmet, hususi ve diplomatik pasaportu olanlar
  • 5 yıl içinde parmak izi verenler için parmak izi alınmamaktadır.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye