Çin Oturum İzni Vizesi - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Oturum İzni Vizesi

Çin Oturum İzni Vize İşlemleri

Çin’de oturum izni alan biri yasal olarak çalışma izni de almış olur. Oturum izni için yapılacak başvurular Çin’de ikamet edilen yerin kamu güvenliği birine yapılmalıdır. Burası ilçe düzeyinde Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğüdür. Hudut giriş ve çıkış idari şubesine yapılan başvuru ile oturum izni alınır. Başvuru Çin sınırları içine girdiğiniz ilk 30 gün içinde yapılmalıdır. Aksi halde ülkede kaçak durumuna düşmeniz söz konusu olabilir. Bu şekilde yasal olarak çalışmanız da engellenir.

Çin Çalışma İzni Vizesi

 Oturum izni için istenen belgelerin bir kısmı Çin Z vizesi için istenen evraklardan oluşur. Bu evraklar dışında ekstra belgeler de süreçte talep edilecektir. Oturum izni Çin yasalarına göre gerekli şartlar taşınarak 15 iş günü içinde çıkmaktadır. Olumlu sonuçlanan başvuru sonrasında 90 gün ile 5 sene arasında değişen izin almanız mümkün olabilir.

Oturma iznini uzatmak için iznin bitmesine 30 gün kala başvuru yapılması gerekir. 15 gün içinde uzatma başvurunuz sonuçlanır. Başvuru için ret kararı çıkarsa ülkeyi terk etmeniz gerekir. Oturma izninde yer alan bir değişiklik için 10 gün içinde bildirim yapmanız gerekir.
Çin Oturum İzni Vizesi
Çin Oturum İzni Vizesi

Gerekli evraklar oturum izninin süresine göre değişiklik gösterir. Sağlık raporu 1 yıldan fazla alınan rapor için istenir. Ek evraklar arasında kira sözleşmesi, ev adresi gibi bilgiler bulunabilir. Oturum izni başvurusunda biometrik parmak izi bilgileri ve fotoğrafları da alınabilir.

Çin Transit Vize Ülkeleri

Çin transit vizesi kapsamında geçen G vizesi başvurularının uygulandığı ülkeler bulunmaktadır. Çin transit vizesi Türkiye’ ye uygulanmaktadır. 24 saatten daha az aktarma gerçekleştirilecek durumlarda Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından transit vize istememektedir.

Ancak 24 saati aşan durumlarda ise, çoğu ülke gibi Çin transit vize alımı için başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bunun dışında kalan 45 ülkeye de 72 saat vizesiz transit geçiş hakkı tanınmaktadır.

72 saatten uzun süre sonra gerçekleşecek olan Seyahatlerde ise, Çin transit vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Çin transit vize ülkelerinin 72 saati aşması ile vize talep ettiği 45 ülke aşağıda yer almaktadır.

  • Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, İsviçre,
  • Brunei, Bulgaristan, Kanada, Avusturya,  Şili, Kıbrıs, Birleşik Krallık,
  • Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Portekiz,
  • Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Birleşik Arap Emirlikleri,
  • İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Litvanya, Estonya
  • Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Ukrayna,
  • Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Malta,
  • Singapur, Slovakya, İsveç, Slovenya, Güney Kore, İspanya

Çin vizesi en kolay ve hızlı şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/cin-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenmiş kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Çin'e Gitmek İçin Vize Nasıl Alınır?

Çin’e gitmek için vize, Çin Konsolosluğu tarafından alınır.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin vize ücreti tek girişli ya da çok gelişti olarak farklılık gözetir.

Çin Vize Veriyor Mu?

Çin muaf tutmadığı ülkeler için vize şartı sunar.

Çin Oturum İzni Vizesi Video;

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×