Çin Vize Merkezi, Hatay

Çin Vize Merkezi, Hatay şehrinin içerisinde ikamet eden ve Çin seyahati nedeni ile vize başvurusunda bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm desteği ve beraberinde de hizmeti sağlayan kurumlardır. Bunun yanı sıra sadece Hatay ili içerisinde ikamet eden değil, aynı zamanda da çevre illerden de başvuruda bulunmak isteyen başvuru sahipleri için aynı hizmeti sağlamaktadır.

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır? – Hatay

Çin vizesi için yetkili makamlarca talep edilen en önemli evraklar içerisinde başvuru sahibinin 2 adet fotoğrafı gerekmektedir. Konsolosluğun belirtmiş olduğu ölçüleri içermeyen fotoğraflar ise başvuru değerlendirme durumunu olumsuz bir şekilde etkileyerek kişinin başvurusunun ret kararına kadar yol açabilmektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan kişi, başvuruda bulunmadan önce gerekli olan araştırmayı yaparak muhakkak danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Fotoğraf güncel ve aynı zamanda da 33*48 ölçüleri ile beyan edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda da çekilen fotoğrafın arka fonu beyaz ve başvuruda bulunan kişinin de yüzünün net bir şekilde fotoğraf içerisinde çıkması gerekmektedir. Fotoğraf içerisinde başvuru sahibinin kesinlikle bir mimik hareketinde bulunmaması gerekmektedir.

Çin vizesinin fotoğraf için talep ettiği kriterlerde yüzün kapatılması, ülke sınırları içerisine giriş yapar iken şüphe yaratabilme ihtimalini barındırmaktadır. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin fotoğraf için yetkili makamların talep ettiği tüm kriterlere dikkat etmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle başvurusunu olumsuz etkilememektedir.

Çin Vizesinin Sonuçlanma Süresi – Hatay

Hatay sınırları içerisinde ve çevre illerden de yapılacak olan Çin seyahati nedeni ile başvurular, ortalama bir süre olarak 7 ve 10 takvim günü içerisinde bir karara bağlanmaktadır. Ancak, bu süre bir kesinlik taşımamak ile birlikte başvuru sahibinin başvuruda yapmış olduğu hatalar nedeni ile veyahut yoğunluk durumuna göre uzayabilmektedir.

Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan kişi, Çin sınırları içerisine yapacak olduğu tarihten daha erken bir şekilde müracaatta bulunması yetkili vize merkezi uzmanları tarafından başvuru sahiplerine tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru sahibi başvurusunu merkez içerisinde yapmış ve daha önceden de parmak izi vermemiş ise, muhakkak konsolosluğa bizzat gelerek parmak izi beyanında bulunması gerekmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye