Çin Çalışma İzni

Çin Çalışma İzni

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ticari faaliyette bulunulmak istendiğinde Çin çalışma vizesi almak zorunludur. Çin Z vizesi olarak da adlandırılan Çin çalışma izni, çalışma yanında oturum imkanı da sunar. Çin çalışma vizesi için doğrudan Ankara ya da İstanbul Çin Başkonsolosluğuna başvurmak gerekir. Çin çalışma vizesi için sizin tarafınızdan hazırlanacak evraklar yanında Çin’de çalışacağınız firma tarafından hazırlanacak evraklar da bulunur. Eğitim durumu, iş pozisyonu ve eğitim durumu gibi bilgiler Çin çalışma izni almak açısından önemlidir. Bu bilgiler ispatlanabilir şekilde hazırlanmalıdır. Çin Z vizesi alırken gerekli en önemli evraklar şunlardır:

  • Davetiye; Çin oturum izni için iki çeşit davetiye bulunur. Beyaz ve yeşil davetiyeler resmi davetiyedir. Davetiyelerin orijinalleri ile başvuru yapılmalıdır. Davetiye direkt olarak Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
  • Çin sınırları içinde yer alan çalışılacak firma ile ilgili bilgiler; firmanın vergi levhasının fotokopisi gerekir. Vergi levhası yanında ID vermek ve davet de zorunludur.
  • Pasaport; çalışma izni için yapılan başvuruda kullanıma uygun olan pasaport ve eski pasaportun orijinalleri kabul edilir.
  • Mat olmayan biyometrik fotoğraf
  • Sabıka kaydı
  • Kimlik

Gerekli belgeler arasındadır. İstendiği takdirde ek belge ve bilgi de konsolosluk tarafından talep edilecektir. Normal şartlarda Çin oturum izni 7 günde çıkar. Çin çalışma izni ücreti konusunda yıl içinde dahi değişiklikler olabilir. Olumsuz vize işlemleri sonunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye