Çin Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Ankara

Çin Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece Ankara şehrinde değil, Ankara ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Gezilecek Yerler

Çin Vize Başvuru Adımları – Ankara 

Çin vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahibi, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Pek çok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Çin Vize Merkezi, Ankara
Çin Vize Merkezi, Ankara
  1. Başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin amacına bağlı olarak gerekli talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezini yetkin danışmanları tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderim yapılmaktadır.
  2. Başvuru sahibi, Çin seyahat amacına göre uygun olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan sonra vize başvuru merkezine kargo, kurye veyahut şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli vize evrak dosyasını vize başvuru merkezine bir şekilde ilettikten sonra, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibinin vize başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. Vize başvuru sürecinde en son adımda başvuru sahibi vize süreç değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin yetkin uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir. En son aşamada başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek üzere vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir, geçerli ve vizeli pasaportunu da teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar – Ankara

Çin vize için gerekli olan evrak listesi, başvuru sahibinin seyahat amacı doğrultusunda farklı türler içerisinde yer almaktadır. Ancak ortak bir evrak listesinden bahsedecek olursak, güncel hali ile şu şekilde talep edilmektedir:

·         Pasaport

·         Kimlik Fotokopisi

·         Orijinal İkametgâh

·         2 Adet Fotoğraf

·         Finansal Dokümanlar (Banka hesabi içerisinde en az 5.000TRY olmalı.)

·         Savcılık Onaylı Adli Sicil Kaydı

·         Otel ve Uçak Rezervasyonları

·         Eski Pasaport

·         Orijinal Banka Hesap Cüzdanı

Yukarıda yer alan evrak listesi, turistik amaçlar nedeni ile seyahat etmek isteyen kişilerin beyan etmesi gereken evraklardır. Sayfa içerisinde de bahsedildiği üzere, her seyahat amacı beraberinde farklı evrak listesi getirmektedir.

Çin Vize Veriyor Mu?

Çin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize veren ülkeler arasındadır. Ankara’da bulunan büyükelçilik tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri aracılığı ile başvurular gerçekleştirilir.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

Çin 2007 Haziran ayından sonra ülkeye gezi amaçlı gelmek isteyenler için turis vizesi uygulamasını kaldırdı. Turist vizesinin yerini en az 5 kişiden oluşan grup vizesi aldı.

Çin Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Çin vize başvurusu belgelerin konsolosluk tarafından işleme alınmasının ardından 7 ile 10 iş günü arasında karara bağlanır ve sonuçlanır.

Çin Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×