Çin Vize Merkezi, Ankara - Schengen Vize
Çin Vizesi İşlemleri

Çin Vize Merkezi, Ankara

Çin Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece Ankara şehrinde değil, Ankara ilinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Vize Başvuru Adımları – Ankara 

Çin vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahibi, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Pek çok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  1. Başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin amacına göre gerekli talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderim sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, seyahat amacına göre uygun olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan daha sonra vize başvuru merkezine kargo, kurye veyahut şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli talep edilen evrak dosyasını vize başvuru merkezine bir şekilde ilettikten daha sonra, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. En son adımda ise başvuru sahibi vize süreç değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir. Tekrardan son adım olarak, başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek üzere vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir ve pasaportunu da teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar – Ankara

Çin vize için gerekli olan evrak listesi, başvuru sahibinin seyahat amacı doğrultusunda farklı türler içerisinde yer almaktadır. Ancak ortak bir evrak listesinden bahsedecek olursak, güncel hali ile şu şekilde talep edilmektedir:

·         Pasaport

·         Kimlik Fotokopisi

·         Orijinal İkametgâh

·         2 Adet Fotoğraf

·         Finansal Dokümanlar (Banka hesabi içerisinde en az 5.000TRY olmalı.)

·         Savcılık Onaylı Adli Sicil Kaydı

·         Otel ve Uçak Rezervasyonları

·         Eski Pasaport

·         Orijinal Banka Hesap Cüzdanı

Yukarıda yer alan evrak listesi, turistik amaçlar nedeni ile seyahat etmek isteyen kişilerin beyan etmesi gereken evraklardır. Sayfa içerisinde de bahsedildiği üzere, her seyahat amacı beraberinde farklı evrak listesi getirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×