Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili içerisinden yapılacak olan vize başvuruları için profesyonelce bir hizmet vermektedir. Konsolosluk veyahut büyükelçilik tarafından görevlendirilen bu kurum sadece Kahramanmaraş değil, Kahramanmaraş ilinin çevre illerinde de ikamet eden ve Çin seyahati nedeni ile vize başvurusunda bulunacak olan kişilere de gerekli olan hizmeti ve beraberinde de desteği sağlamaktadır.

Çin Yeşil Pasaportu Olanlara Vize Veriyor Mu?

Çin Vize Merkezi Çalışma Saatleri – Kahramanmaraş

Çin vize başvurusunda bulunmak ve Kahramanmaraş ili dahil olmak üzere çevre illerden de müracaatta bulunacak olan kişilerin muhakkak vize başvuru merkezinin çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Kahramanmaraş ilinin Çin Vize Merkezi’nin çalışma saatleri ise hafta içleri 08.00 ve 19.00, hafta sonları da sadece cumartesi günü olmak üzere 10.00 ve 14.00 saatleri kapsamı içerisinde Çin seyahati nedeni ile başvuruda bulunacak olan kişilere hizmet vermektedir.
Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş
Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş

 Çin Vizesinin Sonuçlanma Süresi – Kahramanmaraş 

Kahramanmaraş sınırları içerisinde ve çevre illerden de yapılacak olan Çin seyahati nedeni ile başvurular, ortalama bir süre olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde bir karara bağlanmaktadır. Ancak, bu süre bir kesinlik taşımamak ile birlikte başvuru sahibinin başvuruda yapmış olduğu hatalar nedeni ile ya da yoğunluk durumuna göre sürede artış olabilmektedir.

Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan kişi, Çin sınırları içerisine yapacak olduğu tarihten erken müracaatta bulunması yetkili vize merkezi uzmanları tarafından başvuru sahiplerine tavsiye edilmektedir. Ayıca, başvuru sahibi başvurusunu merkez içerisinde yapmış ve daha önceden de parmak izi vermemiş ise, muhakkak konsolosluğa bizzat gelerek parmak izi beyanında bulunması gerekmektedir.

Çin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Kahramanmaraş  

Çin vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk adım olarak Çin’e yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

  1. Vize başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin amacına göre gerekli Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin uzmanları tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak iletilmektedir.
  2. Başvuru sahibi, seyahat amacına göre uygun olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan daha sonra vize başvuru merkezine kargo, kurye ya da şahsen teslimini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Çin Türkiye Büyükelçisi Kim?

Ekim 2020 tarihinde Çin Türkiye Büyükelçiliği’ne Liu Shaobin atandı. 1963 doğumlu büyükelçi daha önce Çin Dışişleri Bakanlığı Dış Güvenlik İşleri Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin vize ücreti her yıl konsolosluğu belirlediği güncelleme ile resmi internet sitesinden duyurulur.

Çin Vize Veriyor Mu?

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmeden önce vize almaları gerekmektedir. Ancak Hong Kong ya da Makau’ya yapılacak olan seyahatler vizeden muaftır.

Çin Vize Merkezi, Kahramanmaraş Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×