Çin Vize Merkezi, İzmir - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, İzmir

Çin Vize Merkezi, İzmir Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece İzmir ilinde değil, İzmir şehrinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize müracaatında bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Vize Ücreti

Çin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – İzmir  

Çin vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahibi, ilk adım olarak Çin’e yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Pek çok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Çin Vize Merkezi, İzmir
Çin Vize Merkezi, İzmir
  1. Çin vize başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin amacına göre gerekli ve talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri aracılığı ile başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderim sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, Çin gezisi amacına göre verilmesi zorunlu olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan sonra vize başvuru merkezine kargo, kurye  ya da şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Çin vize başvuru sahibi talep edilen evrak dosyasını vize başvuru merkezine ilettiği anda, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri tarafından vize başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. En son adımdaysa başvuru sahibi vize değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin uzmanları tarafından bilgilendirilir. Çin vize başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek üzere vize başvuru merkeziyle iletişim kurar  ve pasaportunu da teslim alması gerekir.

Çin Vize Ücreti Hakkında Bilgi – İzmir

Çin vizesinin ücreti, başvuru sahibinin Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin kategorisine göre farklık göstermektedir. Bunun yanı sıra Çin sınırları içerisine yapılmak istenen seyahat türlerinin de farklı kategorileri yer almaktadır.

Kısa süreli yapılacak olan seyahatler nedeni ile turistik başvuru yapılabilir iken, kısa süreli bir aile ziyareti için de Q2 vizesinin alınması gerekmektedir.Çin vizesinin ücreti ayrı kategorilerde değerlendirilir iken, gerekli evrak listesinin de eksik olmaması zorunludur. Çin vize ücreti hakkında başvuru sahibi merkez ile iletişime geçebilir, aynı zamanda da resmî web sitesi üzerinden de bilgi sahibi olabilmektedir.

Çinde Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çin Z vizesi olarak adlandırılan çalışma vizesi yabancı uyruklu kişilere çalışma ve oturma izni için zorunludur. Çin çalışma vizesi almak için büyükelçiliğe ya da İstanbul’daki Başkonsolosluğu şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Çin Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Talep edilen evrakların teslim edilmesinden sonra konsolosluk değerlendirmesinin ardından Çin vize başvuru süreci 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Seyahat başlangıç tarihinden en az 20 gün önce başvurunun yapılması tavsiye edilmektedir.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin vize ücreti, vize harcı ve başvuru merkezi servis ücreti olarak iki farklı şekilde ödenmektedir. Konsolosluk harçları için KDV uygulanması ancak başvuru merkezi servis bedeli için KDV uygulaması bulunmaktadır.

Çin Vize Merkezi, İzmir Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×