Çin Vize Merkezi, İstanbul - Schengen Vize
Çin Vizesi İşlemleri

Çin Vize Merkezi, İstanbul

Çin Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece İstanbul şehrinde değil, İstanbul şehrinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize başvurusuna bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Vize Başvurusu – İstanbul

Çin vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahibi, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Pek çok farklı kategoriye ayrılmış olan Çin vize başvuru seyahat türleri, başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  1. Başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin amacına göre gerekli talep edilen Çin vize başvuru evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine e-posta aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderim sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, seyahat amacına göre uygun olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan daha sonra vize başvuru merkezine kargo, kurye veyahut şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi gerekli talep edilen evrak dosyasını vize başvuru merkezine bir şekilde ilettikten daha sonra, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri tarafından başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  4. En son adımda ise başvuru sahibi vize süreç değerlendirmesi boyunca yetkili vize merkezinin uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir. Tekrardan son adım olarak, başvuru sahibi yapmış olduğu Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek üzere vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir ve pasaportunu da teslim alması gerekmektedir.

Çin Vize Ücreti

Çin vizesinin ücreti, başvuru sahibinin Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin kategorisine göre farklık göstermektedir. Bunun yanı sıra Çin sınırları içerisine yapılmak istenen seyahat türlerinin de farklı kategorileri yer almaktadır.

Kısa süreli yapılacak olan seyahatler nedeni ile turistik başvuru yapılabilir iken, kısa süreli bir aile ziyareti için de Q2 vizesinin alınması gerekmektedir.Çin vizesinin ücreti ayrı kategorilerde değerlendirilir iken, gerekli evrak listesinin de eksik olmaması mecburidir. Çin vize ücreti hakkında başvuru sahibi merkez ile iletişime geçebilir, aynı zamanda da resmî web sitesi üzerinden de bilgi sahibi olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×