Çin Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, İstanbul

Çin Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde oturan ve bunun yanı sıra sadece İstanbul şehrinde değil, İstanbul şehrinin çevre illerinde de ikamet etmekte olan ve beraberinde de Çin vize başvurusuna bulunacak olan kişilere gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Çin Vizesi İçin Gerekenler

Çin Vize Başvurusu – İstanbul

Çin vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahibi, ilk adım olarak Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Pek çok farklı kategoride düzenlenmiş olan Çin vize türleri başvuru sahibinin seyahat planına en uygun olacak şekilde tercih edilmelidir.

Başvuru sahibinin belirlemiş seyahatin gayesine göre gerekli, talep edilen Çin vize evrakları, vize başvuru merkezinin müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibine e-mail aracılığı ile ek bilgilendirmelerde de bulunarak gönderim sağlamaktadır.

Çin Vize Merkezi, İstanbul
Çin Vize Merkezi, İstanbul
  1. Başvuru sahibi, seyahat gayesine göre gerekli olan evraklar hakkında gerekli dosyayı tamamladıktan daha sonra Çin vize başvuru merkezine kargo, kurye veya şahsen teslimini yapması gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibi gerekli Çin dış temsilcilikleri tarafından talep edilen evrak dosyasını vize başvuru merkezine ilettikten daha sonra, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri aracılığıyla başvuru sahibinin başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.
  3. Çin vize başvuru sürecinin son adımda ise başvuru sahibi vize değerlendirmesi boyunca yetkili vize başvuru merkezinin deneyimli uzmanları tarafından bilgilendirilmektedir. Vize başvuru sahibi Çin vizesinin başvuru sonucu öğrenmek üzere Çin vize başvuru merkezine ulaşması gerekmektedir. Vize başvuru sahibi Çin vizeli pasaportunu teslim almak için kargo veya kurye ile teslimatı kabul edebilir ya da vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu alabilir.

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti, başvuru sahibinin Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat amacına göre belirlenen Çin vize türüne göre farklık göstermektedir. Bunun yanında Çin sınırları içerisine yapılmak istenen gezi türlerinin de farklı kategorileri yer almaktadır.

Kısa süreli yapılacak olan seyahatler nedeni ile turistik başvuru yapılabilir iken, kısa süreli bir aile ziyareti için de Q2 vizesinin alınması gerekmektedir.Çin vizesinin ücreti ayrı kategorilerde değerlendirilir iken, gerekli evrak listesinin de eksik olmaması mecburidir. Çin vize ücreti hakkında başvuru sahibi merkez ile iletişime geçebilir, aynı zamanda da resmî web sitesi üzerinden de bilgi sahibi olabilmektedir.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

Hususi pasaport, diplomatik pasaport ya da hizmet pasaportu sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almadan 30 güne kadar Çini ziyaret etme imkânına sahiptir. Burada pasaport sahibi vatandaşlar için vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Çin Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Çin’e seyahat planı yapanların vize başvurusunda bulunması gerekir. Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaportu olanlar için 30 güne kadar vize muafiyeti uygulanır.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Harç ücreti ve hizmet bedeli olarak iki ayrı ödeme şartı olan Çin vize ücretleri konsolosluk tarafından güncellenir ve duyurulur.

Çin Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×