Çin Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
Çin Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Çin Vize Merkezi, Diyarbakır

Çin Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

Çin Vize Merkezi, Diyarbakır ilinin sınırları içerisinde ikamet eden ve Çin ülkesini seyahat etmek amacı ile merkeze gelerek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlara talep edilmiş olan hizmeti ve desteği sağlamak nedeni ile yükümlü olan bir kurumdur.

Çin Vizesi İçin Gerekenler

Ayrıca, sadece Diyarbakır şehri içerisinde ikamet eden değil, yanı sıra Diyarbakır ilinin çevre illerinde bulunan şehirlerde de seyahat amacı ile müracaatta bulunacak kişilere hizmet ve destek sağlamaktadır.

Çin Vize Başvuru Adımları – Diyarbakır

Diyarbakır ili içerisinde ve çevre illerinde ikamet etmek isteyen kişiler, ilk adım olarak kesinlikle Çin sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat amacını net ve doğru bir biçimde belirlemesi gerekmektedir.
Çin Vize Merkezi, Diyarbakır
Çin Vize Merkezi, Diyarbakır
  • Çin vize başvuru merkezinin profesyonel temsilcileri ile iletişime geçerek seyahat amacını belirttikten daha sonra, merkez yetkilileri tarafından kişiye bir evrak listesi ve bilgilendirme metni gönderilmektedir.
  • Başvuru sahibi, gerekli olan güncel vize evrak listesi ile evrak dosyasını hazırlaması gerekmektedir. Bu aşamada bilgilendirme metnini de göz önünde bulundurmasında fayda bulunmaktadır. Ardından, vize başvuru evrak dosyasını kargo, kurye ya da vize başvuru sahibi tarafından bizzat başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Vize başvuru evrak dosyası vize başvuru merkezine teslim edildikten sonra direkt olarak işleme alınmaktadır. Başvuru sahibi önceden bir parmak izi beyanında bulunmamış ise, mutlaka Çin Konsolosluğu’ndan randevu alarak, randevu tarihi içinde parmak izi beyanında bulunmak için konsolosluğa gitmesi gerekir.
  • Başvuru sahibinin pasaportu yetkili makam tarafından vize merkezine ulaştırıldıktan sonra, yetkili vize uzman görevlileri başvuru sahibi ile iletişime geçerek süreç bilgilendirmesini yapmaktadır. Daha sonra başvuru sahibi kargo yolu ile veya direkt vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alması gerekir.

Çin Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar – Diyarbakır 

Çin vize başvurusunda bulunacak olan şahısların ilk olarak muhakkak net ve doğru olacak şekilde Çin seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Seyahat amacı belirlendikten sonra, güncel vize evrak listesi doğrultusunda hazırlanan evrakların ve evrak içerisindeki bilgilerin teyit edilmesi gerekmektedir.

Talep edilen vize evrak dosyası içerisinde verilecek olan bilgilerin yanlış olması durumunda kişinin hakkında cezai yaptırımların uygulanması söz konusudur. Bu sebeple uzman eşliğinde oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

Çin Turist Vizesi Nasıl Alınır?

2007 Haziran tarihinden bu yana Çin Konsolosluğu tarafından turist vizesi başvuruları yetkilendirilen turizm seyahat acentaları ve vize merkezleri aracılığı ile kabul edilir. Çin turist vizesi başvurusunda bulunmak için konsolosluğa müracaat edilmez.

Çin Kaç Gün Vize Veriyor?

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen viznin geçerlilik süresi 30 gün ile sınırlıdır.

Çin Vize Veriyor Mu?

Çin devleti Türk vatandaşlarının pasaport türüne göre vize verir. Gri, siyah ya da yeşil pasaportu bulunan vatandaşlar 30 gün ikamette vizeden muaf tutulurken bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur.

Çin Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×