Amerika Ticari Vize İşlemleri

Amerika Ticari Vize İşlemleri

AMERİKA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Amerika Ticari Vize Nedir?

Amerika ticari vize kapsamında alınacak vize türü Amerika B1 vizesidir. Bu vize ticari amaçlar ile alınabilmektedir. Amerika’ ya iş seyahati, fuar, iş toplantıları, ticaret ve iş ilişkilerini geliştirmek amacı ile katılım göstermek amacıyla başvuruda bulunulmaktadır. Göçmen olmayan vize türüne girmektedir. Amerika ticari vize başvurularının ardından mülakat sırasında biyometrik veri girişi yapıldığı ve biyometrik parmak izi alındığı için başvuru sahiplerinin şahsi olarak mülakat zamanında konsoloslukta bulunması gereklidir.

Amerika Ticari Vize Kaç Günlük Alınır?

Amerika ticari B1 vizesi maksimum 6 aylık alınabilmektedir. İstendiği zaman ve gerekli koşulların da sağlanması ile birlikte vize başvuruları uzatılabilmektedir.

Amerika Ticari Vize İçin Nereye Başvurulur?

Amerika ticari vize başvuruları ABD Konsoloslukları ve ABD Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Amerika Ticari Vize Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Amerika ticari vize davetiyesi, Amerika’ da başvuru sahibini davet eden şirket ya da kurum tarafından İngilizce olarak yazılmalıdır. Amerika Konsolosluğu’ na hitaben yazılmalı ve Türkiye’ deki ilgili ABD konsolosluğu’ na faks ya da e mail aracılığı ile gönderilmelidir. Davet mektubu içerisinde yer alan bilgiler, başvuru sahibinin kişiler bilgilerini, Amerika’ daki ticari vize kapsamında katılacağı yerin açık adresini, kalınacak yerin açık adresi ve iletişim bilgilerini kapsamaktadır. Hem davet eden şirketin hem de başvuru sahibinin güncel iletişim numaralarını da kapsaması gerekmektedir.

Amerika Ticari Vize Gerekli Evraklar

Amerika B1 vizesi için başvuruda bulunulduğunda vize kapsamında herkesin hazırlaması gereken genel evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar her B1 vizesi başvuru sahibi için aynıdır. Ancak Amerika konsolosluğunun kişiye özel olarak evrak isteme hakkı saklı tutulmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinden Amerika ticari vizesi kapsamında ilgili evraklara ek olarak konsolosluk tarafından belirlenen farklı evrak talepleri de bulunabilmektedir. Amerika ticari vize evrak bilgilerine aşağıda değinilmiştir.

 • “Amerika DS 160 vize başvuru formu” bu form online ortamda ve tamamen İngilizce olarak doldurulacaktır.
 • Seyahatin bitiş tarihinden itibaren altı ay daha geçerliliği bulunan ve son iki sayfası boş olan pasaport
 • 5×5 boyutunda iki tane biyometrik fotoğraf
 • Başvuru sahibinin yeni kimlik belgesi ya da nüfus cüzdanının ön ve arkalı fotokopisi
 • Başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Amerika B1 ticari vize talep dilekçesi, bu dilekçede seyahatin masraflarının kimin tarafından karşılanacağı ve seyahat süresinde kalınacak yer bilgileri, güncel iletişim gibi bilgilerin bulunması gerekmektedir.
 • Amerika’ daki iş kapsamında davet eden şirket tarafından İngilizce olarak yazılmış davet mektubu
 • Amerika seyahatinin nasıl gerçekleşeceğine dair uçak rezervasyon bilgileri ve kalınacak yer bilgisi, otel rezervasyonu gibi tamamlayıcı belgelere ihtiyaç bulunmaktadır.
 • Çalışan kişiler için şirketin atentli kağıdına yazılmış olarak şirkette yer alan pozisyonu ve maaş bilgilerini içeren ıslak imzalı belge
 • Çalıştığı şirketin son üç ayına ait faaliyet belgesi, şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi, şirketin imza sirküsü, şirketin vergi levhası fotokopisi
 • Çalışan başvuru sahibinin son üç aya ait aktif banka hesap hareketleri dökümü ve banka hesabında minimum 5.000 TL bulunması
 • Çalışan başvuru sahibinin son üç ayı kapsayan maaş bordrosu, ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye