VFS Global Vize İşlemleri

VFS Global aracılığı ile vize işlemleri

Türkiye’den yurtdışına seyahat edecek olan kişilere VFS Global tarafından vize başvuru hizmeti sunulmaktadır. 24 Ülke için vize başvurularını kabul eden ve o ülkelerin konsoloslukları tarafından yetkilendirilen VFS Global tüm dünya da 124 ülke de 2151 şubesi ile Konsolosluk vize hizmeti sunmaktadır.

Pek çoğu Schengen üyesi ülkeler olmak üzere Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Danimarka, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Norveç, Yeni Zelanda, Polonya, Rusya, İsveç, Slovenya, Slovakya, Hollanda, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri için vize işlemleri VFS Global yetkisinde gerçekleşmektedir.

VFS Global İle Vize Başvurusu

VFS Global tarafından Konsolosluk vize hizmeti sağlanan ülkelere yapacağınız seyahatlerde vize başvurularınız için randevu almanız istenmektedir. Sadece acil durum vizelerinde randevusuz hizmet sunan VFS global ile çok kolay bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurunuz için sizden istenen belgeleri tam olarak hazırlamanız ve randevu tarihinde VFS Global ofisinde bulunmanız gerekmektedir.

Gerek kısa süreli gerek uzun süreli gerekse de vatandaşlık hizmetleri ile ilgili tüm konsolosluk işlemlerinde yetkisi olan VFS Global sadece başvuru kabul etme, evrakları denetleme ve ilgili konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. VFS Global şubeleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Bursa ve Edirne illerinde yer almaktadır. Bu iller dışındaki başvurular vize merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vize Merkezi İle Vize Başvurusu

Vize merkezi olarak hizmet veren kurumlar vize hususunda danışmanlık, belgelerin İngilizce ya da istenen başka bir dile yeminli tercümesi ve online olarak vize başvurusu işlemleri gerçekleştirmektedir. Vize merkezi temsilcileri vize konularında uzman olup gerekli belgeler hakkında size tüm bilgileri vermekte ve evrak tesliminizde ise belgelerinizi kontrol etmektedirler.

Vize başvuru süreci pek çok kişi için karmaşık ve anlaşılmaz bir süreç olabilir. Hangi vize türü için başvuru yapılacağı, hangi evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiği hususlarda danışmanlık hizmeti sunan vize merkezi sayesinde vize başvuru süreci kolay ve zahmetsiz olmaktadır. Belgelerinizin eksiksiz ve doğru hazırlanması vize başvurunuzun onaylanmasında son derece etkilidir. Vize merkezi ile yapacağınız online vize başvurusu sonrasında evraklarınız ilgili konsolosluğa iletilerek vize süreci başlatılmış olmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye