İspanya Transit Vize

İspanya Transit Vize

İspanya üzerinden yapılacak olan aktarmalı yolculuklarda, İspanya transit vize alınmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken bu vize, kısa süreli vize grubunda yer almaktadır. İspanya üzerinden geçilecek olan bir üçüncü ülke olması gerekmektedir. Vize başvurusunda da üçüncü ülkeye kişinin kabul edildiğini gösteren belgeler bulunmalıdır. İspanya Konsolosluğu’na sunulacak olan her belgenin 3 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Güncel olmayan belgeler ile başvurular kabul edilmemektedir. Alınacak olan bu vize ile İspanya içerisinde uzun süreli bir seyahat yapılamaz. Sadece üçüncü ülke uçuş saatine kadar vize verilmektedir.

İspanya Transit Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

İspanya kısa süreli vize başvuruları direkt olarak İspanya Konsolosluğu’na yapılmamalıdır. Sadece uzun süreli başvurularda konsolosluk başvuruları kabul etmektedir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen ve belirlenen vize merkezlerine vize başvuruları yapılabilir. Ancak biometrik veri işlemlerinde kişilerin İspanya Konsolosluğu’na gitmesi gerekebilir. Bazı durumlarda vize başvurusunu yapan şahıslar, İspanya Konsolosluğu tarafından mülakata çağırılabilir.

İspanya Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport

  İspanya vize başvurularında kullanılacak olan pasaportların Schengen vize başvurusu şartlarını karşılaması gerekmektedir. 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan ve İspanya transit vize işlemlerinden önce en az 2 adet boş sayfası olan pasaportlar kullanılmalıdır.

 • Schengen Vize Başvuru Formu

  Form tamamı büyük harflerden oluşan ve seyahat detaylarının doğru bir şekilde aktarıldığı şekilde doldurulmalıdır. Eksiksiz bir şekilde doldurma yapıldıktan sonra kontrol edilmeli ve hatalar düzeltilmelidir. Her şey tamamlandığında ise teslim etmeden önce başvuru sahipleri tarafından imzalanmalıdır.

 • 3,5×4,5 Ölçülerinde 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi

  Oluşturulacak olan dilekçe İspanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmalı ve seyahate dair tüm bilgileri içermelidir. Aktarmalı yolculuğu yapacak olan kişiye dair de tüm bilgileri içermelidir. Aynı zamanda seyahat edilecek olan üçüncü ülkeye dair ulaşım, konaklama ve ayrıntılara yer verilmelidir.

 • Rezervasyon Belgeleri

  Başvuru sahiplerinin İspanya’ya almış olduğu uçak bileti rezervasyonları, geçilecek olan üçüncü ülkeye alınmış olan uçak bileti ve konaklama rezervasyon belgeleri olmalıdır. Vize onayı gerçekleşmeden biletlerin satın alınmaması tavsiye edilmektedir.

 • Giriş Yapılacak Olan Ülkeye Alınmış Vize

  Geçiş yapacağınız üçüncü ülke konsolosluğundan alınmış olan vize onayı olmalıdır. Yapacağınız seyahatin onaylandığını kanıtlamak gerekmektedir.

 • Kimlik Fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası

  İspanya transit vize başvurusunu yapan kişi adına düzenlenmiş, 30.000 Euro teminatlı poliçe bulunmalıdır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye