İspanya Çalışma İzni - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

İspanya Çalışma İzni

İspanya Çalışma İzni Başvurusu

İspanya’da çalışmak isteyen kişiler tarafından İspanya çalışma izni alınması gerekmektedir. İspanya içerisinde ihtiyaç duyulan mesleklere göre alımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de yaşayan kişinin sahip olduğu mesleğin, İspanya’da bir geçerliliği olması gerekmektedir.

İspanya Oturum ve Vatandaşlık

Başvuru sahipleri tarafından hazırlanacak evraklar, sahip oldukları mesleklere göre farklılık kazanmaktadır. Vizenin onaylanması için geçerli bir sebep, ihtiyaç ve İspanya’da bulunan şirket ile aranızda iş sözleşmesi olması yeterli olabilir. Tabi ki hazırlanacak her belgenin titiz bir şekilde hazırlandıktan sonra sunulması da önemlidir. Hatalı ve eksik evrak sunumlarını İspanya Konsolosluğu kabul etmemektedir.

İspanya Çalışma İzni Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

İspanya’da çalışma isteyen kişiler, seyahat tarihlerinden 30 gün önce başvurularını bitirmiş olmalıdır. Süre bakımından bir aksaklık yaşamamak adına İspanya Konsolosluğu’na yapılacak olan başvuruların önceden yapılması önemlidir.
İspanya Çalışma İzni
İspanya Çalışma İzni

İspanya Çalışma İzni Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Çalışmak isteyen kişiler evraklarını hazırladıktan sonra İspanya Konsolosluğu’na başvurularını yapmaktadır ancak nihai karar İspanya Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir.

İspanya Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Tüm şartları sağlamanız durumunda İspanya tarafından başvurular 60 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Süre belirli durumlarda uzayabilir ya da daha kısa sürede onaylanabilir. İspanya Konsolosluğu tarafından ek belge talep edilmesi, resmi tatil döneminde başvuru yapılması ya da konsolosluğun yoğun döneminde başvuruların gerçekleştirilmesi gibi süreyi uzatan farklı nedenler bulunmaktadır.

Ancak bu durumlar her başvuru için geçerli değildir. İspanya Konsolosluğu resmi tatil dönemlerini araştırdıktan sonra İspanya çalışma izni başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Çalışma İzni Evrakları

  • İspanya’da Çalışılacak Olan Kurum Tarafından Alınacak Kabul Belgesi : Bu belgeyi İspanya’da bulunan şirket almalıdır. Çalışma Bakanlığı tarafından belgenin onaylanmış olması ve başvuru sahiplerinin İspanya’da çalışmasını kabul etmesi gerekmektedir. Tüm bilgiler belgelendirilmeli ve orijinal halleri evrak dosyasında yer almalıdır.
  • Pasaport : İspanya çalışma izni başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat bitiş tarihlerinden sonra da 12 ay boyunca geçerliliğini koruyan pasaporta sahip olması gerekmektedir. İspanya vize başvurusu öncesinde bir pasaport sahibi ise eski pasaportların asılları ve fotokopisi de İspanya Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.
  • İspanya Vize Başvuru Formu : 4 sayfadan oluşan vize başvuru formu, doğru bilgiler ile hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. İspanya Konsolosluğu, vize başvuru formunu İspanyolca ya da İngilizce dili ile doldurulmuş şekilde istemektedir.
  • Adli Sicil Kaydı
  • Biometrik Fotoğraf

Ispanya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İspanya çalışma izni, İspanya’daki iş yerinde alınıp evrak dosyası içerisinde bulunulmalı.

Ispanya Çalışma İzni Ne Kadar Sürede Çıkar?

İspanya çalışma izni gerekli evraklar istenilen doğrultuda hazırlandığı takdirde  2 hafta içerisinde elinize ulaşır.

Ispanya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya vize başvuruları, haftanın belirli gün ve tarihleri içerisinde yapılabilir. İspanya vize başvuruları, resmi tatil günleri içerisinde uygulanmaz.

İspanya Çalışma İzni Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×