İspanya-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

İspanya Aile Ziyareti Vizesi

İspanya’da ailesi bulunan ve ziyaret etmek isteyen kişilerin İspanya aile ziyareti vizesi alması zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, aile ve arkadaş ziyaretlerinde bu vize olmadan İspanya’ya giriş yapamamaktadırlar. Ziyaret vizesinde en önemli unsur, davetiye almaktır. İspanya’da yaşayan aile ya da arkadaş tarafından Türkiye’de bulunan kişi ya da kişiler adına bir davetiye oluşturulmalıdır. Oluşturulan davetiye ile bu vize türüne başvuru yapılmaktadır. Davetiye olmadığı durumlarda kişiler turistik vize başvurusunda bulunabilirler. Hazırlanacak olan evrakların İspanya Konsolosluğu’na eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir. İspanya vizesinin onaylanması için evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Öncelikle kişiler adına İspanya’da yaşayan aile tarafından bir davetiye oluşturulmalıdır. Davetiye ile beraber seyahatin amacı belirlenmektedir. Dijital olarak vize başvuru formu da seyahatin amacı doğrultusunda doldurulmalıdır. Dijital olarak doldurulan form sonrasında imzalanmalıdır. 2 hafta öncesinden vize başvuruları yapılmalıdır. Aksi takdirde seyahat tarihine vizenin yetişmemesi gibi bir aksaklık yaşanabilir. Bu süre en fazla 90 gün olabilir. 90 gün öncesinden İspanya aile vizesi başvuruları yapılır ise, diğer işlemler de rahat bir şekilde ayarlanabilir.

 İspanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır?

Başvuru sahiplerinin hazırladığı evrakların durumu, vize inceleme süresini etkilemektedir. Her şey doğru ve tam yapıldığı takdirde İspanya Konsolosluğu, vizeleri 7 – 10 iş günü içerisinde onaylamaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süreler uzamaktadır. Resmi tatil dönemlerinde yapılacak olan başvurularda işlemler tatil sonrasına kalmaktadır. İspanya Konsolosluğu, vize başvurusunu yapan kişilerden bazı durumlarda ek belge talep edebilir ve ek belge talebi söz konusu olduğunda yine onay süresi uzayabilir. Her şeyden önce hazırlanacak olan evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması önemlidir.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Vize başvurusunda hazırlanacak olan evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulmalı oldukça önemlidir. İspanya Konsolosluğu, eksik ya da hatalı belgelerden dolayı vize başvurularını reddetmektedir.

 • Pasaport

  Seyahatte kullanılacak olan pasaportların 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması şarttır. Aile ziyareti tarihleri sonrasında da en az 3 ay daha geçerliliği devam etmelidir. Şahısların sahip olduğu pasaportlar bu şartlara uymuyor ise vize başvurusundan önce pasaportlarını yenilemelidir.

 • İspanya Vize Başvuru Formu

  İspanya aile ziyareti vizesi işlemlerinden önce dijital ortamda vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler için birer tane form doldurulmalıdır. Doldurma işleminin ardından imza atılmadan önce form üzerinde var ise hatalar düzeltilmelidir.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Meslek Durumu Belirten Belgeler
 • Vize Davetiyesi

  İspanya’da yaşan kişi tarafından oluşturulmuş davetiyedir. Aile ya da arkadaşınızdan bu davetiye alınmadığı sürece İspanya aile ziyareti vizesi başvurusu yapılmamaktadır. Kişilerin bir davetiyesi yok ise turistik vize başvurusunda bulunabilirler.

 • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyon Belgeleri

  Seyahatin tarihleri için ayarlanmış uçak bileti ve konaklamanın yapılacağına dair otel rezervasyonları belgelendirilmelidir. İspanya Konsolosluğu tarafından vize onaylanmadığı sürece uçak bileti alınmamalıdır. İşlemler rezervasyon olarak kalmalıdır. Vize onaylandıktan sonra alım işlemleri yapılmalıdır.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye