İrlanda Vizesi | Schengen Vize
İrlanda Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İrlanda Vizesi

Batı Avrupa’da yer alan İrlanda ada üzerine kurulmuş yapıya sahiptir. Diğer Avrupa ülkelerine göre ekonomik yönde inişli çıkışlı ivmeler söz konusudur. Bunun dışında eğitim açısından da oldukça iyi seviyelere sahip olması yurt dışında eğitim görmek isteyenlerin dikkatini çekmektedir. İrlanda’ya hangi amaçla giderseniz gidin vize almanı gerekmektedir.

İrlanda her ne kadar Avrupa ülkesi olsa da Schengen grubuna dahil değildir. Bu yüzden Schengen vize prosedürler İrlanda vizesi için gerekmemektedir. Vize kuralları bakımından ülkenin belirlemiş olduğu esaslar dikkate alınmalıdır. Kısa ve uzun süreli vize başvurularınızı seyahat amacınıza göre yapabilirsiniz. İrlanda’ya gidebilmek için aldığınız vize ile işlemlerinizin bittiği anlamı çıkmamalıdır. İrlanda birçok ülkeye göre ülke girişlerinde farklı uygulamalar yapmaktadır.

İrlanda vize işlemleri yapılıp onay alındıktan sonra seyahat tarihinde uçuşu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat sınırda Göçmen bürosu memurları evraklarınızı tekrardan inceleyip son kararı vermektedir. Göçmen bürosu memuru onay vermediği zaman vize alsanız dahi İrlanda’ya giremezsiniz. Bu yüzden vize başvurusunda ki evraklar ülkeye giderken de yanınızda bulunmalıdır.

İrlanda Vize Randevusu

Biyometrik veri işlem kaydı yapmanız İrlanda vizesinin alabilmeniz noktasında önemlidir. Parmak izi ibrazı için size verilecek İrlanda vize randevusu tarihi ve saati öğrenmelisiniz. Randevuya geç kalmamak vizenin selameti açısından büyük öneme sahip olduğu için bu hususta dikkatli olmalısınız.

İrlanda Vizesi Ortak Evrakları

  • Başvuru sahibinin T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi ibrazı arkalı önlü şekliyle olmalı,
  • Pasaportunuzun geçerliliği dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha olmalıdır. Fakat İrlanda’da kalacağınız süre 6 aydan fazla ise geçerliliğin dönüşten sonra 12 ay olması gerekir. Pasaportun yıpranmamış olması, içerisinde eksik sayfa olmaması ve mutlaka en az 2 boş sayfaya sahip olması elzemdir.
  • Seyahat sağlık sigortasının kapsamı hastane masraflarını karşılayacak düzeyde olmalı ve mutlaka en az 30 bin Euro teminatı da içermelidir.
  • Güncel hali yansıtan 2 adet biyometrik fotoğrafın arka fonu da beyaz olmalı,
  • Aile ve adres bilgilerini içeren Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi mutlaka İngilizce tercümesi olacak şekilde ibraz edilmelidir
  • Banka hesap özetinin mahiyeti 3 ayı içermeli banka tarafından hazırlanıp imzası ve kaşesi atılmalıdır. İmza atan personelin imza sirküleri de eklenmelidir.
  • Geri ülkeye döneceğinizi ispat edecek nitelikte ki belgelerin ibrazı,

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda seyahati için başvuracağınız vize türü ödemeniz gereken vize harcını da belirleyecektir. İrlanda vize ücreti kalınan süreye ve vize türüne değişkenlik göstermektedir. Başvurunuzun dikkate alınması için ödemeyi eksiksiz şekilde doğru vize türüne göre yapmalısınız. Hatalı ödemelerde başvurunuz ret edilmekte olup, ödemiş olduğunuz ücrette size iade edilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×