İrlanda Vize Merkezi, Şanlıurfa - Schengen Vize
İrlanda Vizesi İşlemleri

İrlanda Vize Merkezi, Şanlıurfa

İrlanda Vize Merkezi, Şanlıurfa ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan T.C. vatandaşları ve diğer üçüncü ülke vatandaşları için İrlanda vize başvuru adımları adına gerekli olan bütün desteği ve danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Bu nedenden ötürü, başvuruda bulunacak olan vatandaşlar il olarak net ve doğru bir şekilde İrlanda vizesi başvurusunda bulunmadan önce danışmanlık hizmeti alarak seyahat etme nedenini belirlemesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenini net ve tutarlı bir şekilde belirlemesi, vize başvuru değerlendirme sonucuna oldukça büyük bir etki etmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Şanlıurfa Vize Merkezi

İrlanda vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan kişilerin muhakkak il adım olarak danışmanlık hizmeti ile beraberinde de seyahat etme nedenini belirlemesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ise aşağıda belirtilen sırası ile şu şekilde müracaat işlemlerinde bulunması gerekmektedir:

  1. Başvuru işlemlerinde bulunacak olan kişinin ilk olarak İrlanda ülkesi toprakları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacını net bir şekilde danışmanlık hizmeti eşliğinde belirlemesi gerekmektedir. Bunun asıl sebebi ise İrlanda vize başvuru evraklarının, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat etme nedenine göre değişiklik göstermesidir.
  2. Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-posta adresine vize başvuru merkezinin temsilcileri tarafından seyahat amacı doğrultusunda bir vize başvuru güncel evrak listesi gönderilmektedir. Güncel evrak listenin gönderiminde ise vize başvuru ofisinin yetkili temsilcileri tarafından kişinin e-posta adresine ayrıca bir bilgilendirme formu gönderilmektedir.
  3. Başvuru sahibi evrakları bir dosya haline getirdikten daha sonra ofise teslim etmesi gerekmektedir. Teslim etme yöntemleri ise kargo ve kurye aracılığı sayesinde de olabilmektedir.
  4. Başvuru sahibi gerekli dosyayı teslim ettikten daha sonra vize sonucu için bekleme aşamasında kalmalıdır.
  5. Başvuru sahibinin pasaportu yetkili makam tarafından vize başvuru merkezine getirildikten sonra, temsilciler kişiye ulaşarak haber vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu teslim almak üzere şahsen merkeze gelmesi gerekmektedir. Ancak yoğun dönemlerine denk gelmesi durumunda yine kargo ve kurye aracılığı sayesinde pasaportunu merkez içerisinden teslim alabilme hakkına da sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×