Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri

Gaziantep İzlanda Vize Başvuru İşlemi

Gaziantep İzlanda Fahri Konsolosluğu

Gaziantep İzlanda Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden ya da belli bir amaç çerçevesinde ülkemizde konaklayan İzlanda vatandaşları için Konsolosluk hizmeti sunuyor. Fakat vize işlemlerini yürütmek ve onaylamak gibi bir yetkisi de bulunmuyor. Bu yüzden İzlanda Hükümeti tarafından Gaziantep İzlanda vize merkezimiz vize işlemleri için yetkilendirilmiştir. Gaziantep vize merkezimizde İzlanda vizesi başvuru işlemleri yapılmaktadır.

İsrail Vize İşlemleri

Gaziantep İzlanda Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep İzlanda vize merkezimizde İzlanda vizesi başvuruları alınmakta ve vize takip süreci hizmetleri sunulmaktadır. Schengen Bölgesi ülkelerinden biri olan İzlanda için Schengen Vizesi almak gerekmektedir. Bunun için de Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile başvuru işlemleri yapılabilir.

İzlanda için daha önce herhangi bir vize başvurusunda bulunmamış kişilerin, bizzat konsolosluk şubeleri ile başvuru yapmaları gerekiyor. Bunun için de ülkemizde İzlanda Konsolosluğu bulunmaması sebebiyle Danimarka Konsolosluğuna yönlendirme yapılıyor.
Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri
Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri

Ankara ve İstanbul illerinde bulunan Danimarka Konsolosluk şubelerinden randevu talep ederek biyometrik verilerinizi ibraz edebilir ve vize başvurusunu yapabilirsiniz. İzlanda vizesi için şahsi başvuru gerektiren durumlar hakkında Gaziantep İzlanda vize merkezimiz size detaylı bilgi verecektir.

Gaziantep İzlanda Vizesi Hakkında

Gaziantep İzlanda vize merkezimiz üzerinden online başvuru formunu doldurarak İzlanda vize işlemlerinizi başlatmanız mümkündür. Bunun sonrasında ise belge ibrazı ve takip süreci başlamaktadır.

İzlanda için Schengen Vizesi alma durumunda onay süresi yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre 1 – 1,5 ay civarında da seyredebilir. Bu yüzden vize başvurusunu yaptıktan 1 ya da 2 ay sonrası için İzlanda seyahat planınızı uygulamanızda fayda olacaktır.

Gaziantep İzlanda Vize Çeşitleri

Gaziantep Vize merkezimizin çatısı altında her çeşit İzlanda vizesi için başvuru yapılması mümkün kılınıyor. Bunun için de ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatin amacını başvuru merkezimize bildirmeniz gerekiyor. Seyahat amacınız vize türünü belirlediğinden dolayı bu bilgiyi paylaşmanızda fayda olacaktır.

  • İzlanda Turistik Vize
  • İzlanda Aile Ziyareti Vizesi
  • İzlanda Şoför Vizesi
  • İzlanda Eğitim Vizesi
  • İzlanda Ticari Vize
  • İzlanda Uzun Süreli Vize

Gaziantep İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep İzlanda vize merkezimiz vasıtası ile yapacağınız vize başvuru işlemlerinde size bir belge listesi sunuyoruz. Bu belge listelerinde Schengen Vizesi için gerekli olan evrakların kapsamlı hali bulunmakla birlikte özel vizeler için gerekli olan ek belgeler de yer alıyor.

İzlanda için Eğitim Vizesi başvurusu yapan kişilerin klasik belgelerin yanında öğrenci belgesi, okul kabul mektubu ve transkript gibi eğitim ile alakalı belgeleri de ibraz etmesi bekleniyor. Bunun yanında İzlanda Ticari Vizesi için de iş yeri ve yapılacak olan iş ile ilgili ekstra belgelerin sunulması şart koşuluyor.

Başvuruda bulunan kişilerin, belge listesinde yer alan her bir belgesi eksiksiz olarak iletmesi gerekiyor. Aksi durumlarda vize başvurucu süreci olumsuz sonuçlanıyor.

İzlanda Vize Ücretleri:

  • İzlanda Schengen Vizesi: 70 Euro (Bu meblağ ekstra ücretlendirme ve güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.)
  • İzlanda Uzun Süreli Vize ücreti ise İzlanda Hükümeti tarafından belirlenip duyurulmaktadır.

İzlanda Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep vize merkezimiz, İzlanda vize işlemlerini online olarak gerçekleştirdiğinden dolayı konsolosluğa bizzat gidilmesine ve vize randevusu alınmasına gerek kalmamaktadır. İlk kez Schengen Vizesi başvurusu yapan kişilerin ise Danimarka Konsolosluğundan vize randevusu almaları gerekli olduğundan bu durumu vize merkezi temsilcimize bildirmesi ve vize randevusu işlemi için talepte bulunması yeterli olacaktır.

İzlanda Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep vize merkezi aracılığı ile İzlanda vizesi için başvuru işlemlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. İzlanda vizesi için gerekli olan işlemleri titizlikle yürütmemize rağmen bazı sebeplerden dolayı vize başvurusu red cevabı alabilmektedir. Bu durumda vize merkezi olarak sonuca etki etme ve sonucu değiştirme gibi bir yetkimiz maalesef ki bulunmamaktadır.

İzlanda Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

İzlanda, Schengen  bölgesi içerisinde yer edilen bir ülkedir. Bu sebepten dolayı umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar, İrlanda’ya ziyaret gerçekleştireceği sırada kesinlikle vize istenir.

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda Konsolosluğu ya da İzlanda Büyükelçiliği’ne müracaatta bulunarak, İzlanda vizesi alınabilir.

İzlanda’ya Schengen Vizesi İle Girilir Mi?

İzlanda, Schengen bölgesine dahil ülkeler içerisindedir Bu yüzden, İzlanda’ya Schengen vizesi ile seyahat gerçekleştirilebilir.

Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×