Gaziantep İsrail Vize İşlemleri

  Gaziantep İsrail Vize, Gaziantep İsrail Vize İşlemleri

  Gaziantep İsrail Fahri Konsolosluğu

  Gaziantep İsrail Fahri Konsolosluğu, ülkemizdeki İsrail vatandaşları için hizmet vermekte olup vize başvurularını kabul etme, vize başvuru sürecini yürütme yetkisi bulunmamaktadır. İsrail vize başvuruları vize merkezleri aracılığı ile yürütülmekte olup Gaziantep vize merkezimiz, İsrail vize işlemleri için yetkili bir kuruluştur.

  Gaziantep İsrail Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep İsrail vize merkezimiz, İsrail vizesi almak isteyen T.C. vatandaşlarının konsolosluk ile olan ilişkilerini kurmakla yükümlüdür. Ayrıca vize merkezimiz vize başvuru süreci boyunca da başvuruda bulunan vatandaşlarımızın tüm vize işlemleri ile ilgilenmektedir.

  Gaziantep vize merkezi tarafından İsrail vizesi başvuruları işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ancak ilk kez İsrail vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin direkt olarak İsrail Konsolosluk şubelerine biyometrik veri ibrazı yapması zorunludur. Ankara ve İstanbul illerimizde bulunan İsrail Konsoloslukları bu hizmet dahilinde vize başvurusunu kabul etmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için de Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

  Gaziantep İsrail Vize İşlemleri

  Gaziantep İsrail vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında her türlü vize başvuru ve takip işlemleri yürütülmektedir. Vize merkezimiz vasıtası ile online başvuru formu doldurulabilir ve gerekli belgelerin ibrazı yapılabilir.

  Yukarıda bahsettiğimiz adımların ardından vize onay sürecinin beklenmesi aşaması gelmektedir. Ortalama bir onay süreci 1 hafta ya da 10 gün arasında değişmektedir. İsrail vizesi için de bazı diplomatik ya da bürokratik aksaklıkların yaşanması mümkündür. Bu tarz durumlar sebebiyle vizenin onaylanması 1 ya da 2 aya kadar sarkabilir.

  Vize başvurusunda bulunan kişilerin vize onay tarihlerini göz önüne alarak İsrail vize başvurularının seyahatlerinden yaklaşık 1,5- 2 ay önce yapmaları faydalı olacaktır.

  Gaziantep İsrail Vize Çeşitleri

  Gaziantep İsrail vize merkezimizde İsrail için her çeşit vize başvuru talebi değerlendirilmektedir. İsrail için düzenlediğiniz seyahatlerin amacı aslında vize çeşidinizi yansıtmaktadır. Bu yüzden seyahat amacınıza en uygun vize talebinde bulunmanız vize başvurunuzun olumlu ve doğru sonuçlanması adına önemlidir.

  • İsrail Turistik Vizesi
  • İsrail Aile Ziyareti Vizesi
  • İsrail Ticari Vize
  • İsrail Öğrenci Vizesi
  • Uzun Süreli İsrail Vizesi

  Gaziantep İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Vize merkezimiz, başvuruda bulunduğunuz İsrail vizesi tipi için gerekli olan evrak listesini tarafınıza yollayacaktır. Her vize çeşidi için talep edilen bazı ekstra belgeler bulunmaktadır. Bu yüzden standart belgelerin yanı sıra vize çeşidine göre ek belge hazırlanması ve bu belgelerinde güncel olması gerekmektedir.

  İsrail vizesi başvurusunda talep edilen standart belgeler arasında pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, vize harcının yatırıldığına dair banka dekontu, konaklama ve uçak bilgilerini içeren belgeler yer alır.

  İsrail için talep edilen uzun süreli vizelerde çalışma ve oturma izni gibi durumlar da yer almaktadır. Bu da bu vize tipleri için detaylı bir belge dosyasının hazırlanmasını gerektirir. Uzun süreli vize tipleri hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

  İsrail Vize Ücretleri:

  • İsrail Turist Vizesi: 50 Euro (Bu meblağ değişiklik gösterebilir.)
  • Uzun Süreli İsrail Vizesi için talep edilen ücret ise İsrail Hükümeti tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir.

  İsrail Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile İsrail vize başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. O yüzden İsrail Konsolosluğundan vize randevusu almanıza gerek yoktur. Fakat İlk kez İsrail vizesi başvurusunda bulunacaksanız vize başvurunuzu şahsen İsrail konsolosluğuna yapmanız gerektiğinden vize randevusu işleminizi vize merkezimizde yaptırmayı unutmayınız.

  İsrail Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

  Vize merkezimiz, İsrail vizesi işlemleri için yetkili bir kurumdur. İsrail vize başvuruları büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve çoğunlukla da olumlu sonuçlanmaktadır. Ancak İsrail konsolosluğu tarafından vize başvurusunun reddedilmesi de söz konusu olabilmektedir. Vize başvurusunun reddedilmesi halinde İsrail konsolosluğu ödenen vize ücretini geri iade etmemektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir