Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk işlemleri

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk işlemleri 1 – 855bd67cf5dcebde9a64b56bb0c69b78Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti fahri konsolosluğu vize verme yetkisine sahip olmadığı için Çin vize başvuruları Gaziantep vize merkezi aracılığı ile yürütülmektedir. Birçok ülke de olduğu gibi Gaziantep Çin vize başvurusu için öncelikle online vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu konuda yetkili Gaziantep vize merkezimiz sizlere memnuniyetle hizmet verecektir.

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluk işlemleri

Gaziantep vize merkezi aracılığı ile online vize başvurusunun yapılmasının ardından Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na gerekli evraklar ile bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Bu aşamada vizenin verilmesi, vizenin reddedilmesi, ek evraklar talep edilmesi gibi tüm konsolosluk işlemleri ve talepleri tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir.

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Gaziantep Çin vize işlemleri, başvuruda bulunulan vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla tüm vize başvuruları en geç 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak acil vize ihtiyacı olması halinde 25 USD ek ücret ödeyip, ekspres servisten yararlanarak 1 gün içerisinde Gaziantep Çin vizesi alınabilmektedir.

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Vize Çeşitleri

Gaziantep Çin vize başvuruları tek girişli, çift girişli ve 6 aylık çok girişli olarak değişmektedir. Bunun dışında başvuru yapan kişinin niteliklerine göre de vize çeşitleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle kendinize en uygun vize çeşidi üzerinden Gaziantep Çin vize başvurusunda bulunulması gereklidir.

Çin Vize çeşitleri;

 • C Vizesi (Mürettebat vizesi)
 • D Vizesi (Çin de oturma izni alacaklar için vize)
 • F Vizesi (Karşılıklı değişim amaçlı vize)
 • L Vizesi (Turist vizesi)
 • M Vizesi (Ticari amaçlı vize)
 • Q1 Vizesi (Aile birleşimi-evlatlık vizeleri)
 • Q2 Vizesi (Çin vatandaşları ya da Çin de sürekli oturma izni olan kişilerin akrabaları için 180 günden az kısa süreli ziyaret vizesi)
 • S1/ S2 Vizesi (Çin de sürekli oturma izni olmayan kişilerin yakın akrabalarının kısa ya da uzun süreli ziyaret vizesi- özel işler ya da sağlık amacı ile Çin’e gitmesi gereken kişilere verilen vizedir)
 • X1/ X2 Vizesi (Kısa ve Uzun süreli öğrenim vizesi)
 • Z Vizesi (Çalışma vizesi)

Gaziantep Çin Halk Cumhuriyeti Vize İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Çin vize için gerekli evraklar vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Temel olarak gerekli evraklar; en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, fotoğraf, gidiş- dönüş uçak biletlerinin fotokopisi, konaklama bilgileri hakkında belgeler ve vize ücreti makbuzu gerekmektedir. Çin vizesi başvuru tipine göre ek evraklar talep edilmektedir. Bu konuda Gaziantep Çin vize merkezimiz size yardımcı olacaktır.

Çin Vize Ücretleri:

 • 3 Ay geçerlilik süresi olan tek giriş için vize ücreti 58 USD
 • 6 Ay geçerlilik süresi olan çift giriş için vize ücreti 87 USD
 • 6 Ay geçerlilik süresi olan çoklu giriş için vize ücret 116 USD

Çin Halk Cumhuriyeti Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Çin vizesi alabilmek için öncelikle online vize randevusu alınması gerekmektedir. Konusunda uzman temsilcilerimiz Gaziantep Çin vizesi için online randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirecektir.

Çin Halk Cumhuriyeti Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Çin Halk Cumhuriyeti vize başvurunuz, Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından reddedilebilir. Vizenizin reddedilmesi halinde size neden reddedildiğini gösteren bir belge verilir. Gaziantep Çin vizesi başvurunuzun reddedilmesi halinde ödediğiniz vize ücretleri geri iade edilmemektedir. Vizenizin reddedilmesi hususunda Gaziantep Çin vize merkezimizin herhangi bir yetkisi ve yaptırımı bulunmamaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye