Gaziantep Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş Konsolosluk, Gaziantep Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş Fahri Konsolosluğu

  Gaziantep Bangladeş Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler kapsamında ülkemizde ikamet eden Bangladeşli vatandaşların resmi konsolosluk işleri yer alıyor. Ancak Bangladeş Konsolosluğunun vize işlemleri gerçekleştirme ve vize verme yetkisi bulunmuyor. Bu yüzden de Gaziantep Bangladeş vize merkezimiz tarafından, Bangladeş vize başvurusu işlemleri hizmeti verilmektedir.

  Gaziantep Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş vize merkezimiz ile Bangladeş vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle online olarak başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu adımın hemen ardından da vize işlemleri resmi olarak başlatılıyor.

  Daha önce herhangi bir Bangladeş vizesine başvuru yapmamış TC vatandaşlarımızın ise işlemleri Bangladeş Konsolosluk şubeleri tarafından yürütülmektedir. Bunun sebebi de ilk kez başvuruda bulunan kişilerin biyometrik verilerinin ibraz edilmesi gerekliliğidir. Biyometrik verilerin ibrazı için İstanbul ve Ankara kentlerimizde bulunan Bangladeş Konsolosluk şubelerinden randevu alınarak vize başvurusunun şahsen devam ettirilmesi hususunda vize merkezimiz size gerekli bilgileri verecektir.

  Gaziantep Bangladeş Konsolosluk, Gaziantep Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş Vize İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş Vize İşlemleri

  Gaziantep Bangladeş vize merkezimiz ile vize işlemlerinizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Online formun tarafımıza gönderilmesinden sonra sizler için özel olarak hazırlanan ve vize çeşidine göre şekillendirilen belge listesini tarafınıza yolluyoruz. Belge listesinde yer alan her bir belgenin ibraz edilmesinden sonra da vize başvurunuzun takip süreci başlatılıyor.

  Bangladeş için başvuruda bulunulan vizenin onay süreci minimum 7 iş günü sürerken bu süreç kimi durumlarda uzayabiliyor. Bazı sebeplerden dolayı vize onay sürece 2 ayı dahi bulabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimali göz önünde bulundurularak Bangladeş vize işlemlerine erken başlamanızı tavsiye ederiz.

  Gaziantep Bangladeş Vize Çeşitleri

  Gaziantep Bangladeş vize merkezimiz ile yapacağınız vize başvuru işlemlerinde ilk adım başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesidir. Bu yüzden ülkeye yapacağınız seyahatin amacını temsilcimize belirtmenizde fayda olacaktır. Vize merkezimizde sizin seyahat amacınıza en uygun vize çeşidine başvurunuzun yapılması sağlanır. Bu sayede amacınız doğrultusunda sorunsuz bir seyahat planı oluşturmanız da mümkün kılınmaktadır.

  • Bangladeş Turistik Vize
  • Bangladeş Ticari Vize
  • Bangladeş Aile Ziyareti Vizesi
  • Bangladeş Eğitim Vizesi
  • Uzun Süreli Bangladeş Vizesi

  Gaziantep Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Gaziantep vize merkezimiz tarafından gönderilen belge listesi, vize başvuru çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Belge listesinde yer alan her bir belgenin de eksiksiz ve tam zamanında ibraz edilmesi zorunludur. Belgelerde eksikliklerin bulunması vize başvuru sürecinin olumsuz etkilenmesine neden olur.

  Bangladeş uzun süreli vize çeşitleri için de oldukça geniş kapsamlı bir belge dosyasının sunulması gerekmektedir. Uzun süreli vize kavramının içerisinde çalışma ve oturma izni de yer almaktadır. Dolayısıyla bu vize tipine başvuru yapanların belge listeleri daha uzun olacaktır.

  Belge listeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Gaziantep vize merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bangladeş Vize Ücretleri:

  • Bangladeş Turistik Vizesi ücretleri ekstra hizmetler ve güncellemeler ile değişiklik göstermektedir.
  • Bangladeş Uzun Süreli Vize ücretleri ise Bangladeş Hükümeti tarafından güncellenir.

  Bangladeş Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep vize merkezimiz tarafından Bangladeş vize başvurusu online olarak gerçekleştirildiği için Konsolosluk vize randevusuna gerek yoktur. İlk kez vize alacak olan kişiler, Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile Konsolosluk vize randevusu alabilir ve başvuru yapılacak konsolosluk hakkında detaylı bilgileri isteyebilirler.

  Bangladeş Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

  Gaziantep Bangladeş vize merkezimiz ile yapılan başvuruların büyük çoğunluğu olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat bazı sebeplere bağlı olarak Bangladeş vize başvurusunun reddedilmesi de mümkündür. Böyle bir durumda da başvuru yapan kişilerin itiraz hakkı bulunuyor. Ancak Gaziantep vize merkezimizin vizenin reddedilmesi hususunda herhangi bir yetkisi bulunmuyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir