Bangladeş Vize Merkezi, Diyarbakır

Bangladeş Vize Merkezi, Diyarbakır ili ve çevre illeri de olmak üzere ikamet etmekte olan vatandaşlara gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun asıl sebebi ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır.

Bangladeş Vize Başvurusu İçin Neler Yapılmalıdır? – Diyarbakır

  1. Bangladeş vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten daha sonra vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçtikten daha sonra seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yapar iken ek bilgilendirmelerde de bulunaktadır.
  3. Başvuru sahibi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlar iken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. En son ise başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  4. Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  5. Süreç sonunda ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün sürmektedir. Bu nedenden dolayı 5 ile 7 takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak müracaatta bulunması gerekmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye