Bangladeş Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara ili ve çevre illeri de olmak üzere ikamet etmekte olan vatandaşlara gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Bunun asıl sebebi ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır.

Bangladeş Vize Başvuru Adımları

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara
Bangladeş Vize Merkezi, Ankara
  1. Bangladeş Turistik ve Ticari vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahatin nedenlerini doğru, net olacak bir şekilde belirlemelidir. Bangladeş seyahat amacı belirlenip vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  2. Vize başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman ve deneyimli temsilcileri ile iletişime geçtikten sonra seyahat amacı ışığında vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel vize belge listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yanında ek bilgilendirmelerde bulunulur.
  3. Başvuru yapacak kimse, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez yetkilileri tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evraklarını hatasız, eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlar iken azami bir şekilde dikkatli olması gerekmektedir. En son olarak Bangladeş vize belgeleri  başvuru dosyası haline getirilir ve sonraki vize başvuru süreci adımına geçilir.
  4. Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da doğrudan olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  5. Başvuru sürecinin tüm adımları tamamlandığında ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğini bildirmektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden bizzat temin edebilir veya kurye-kargo ile gönderilmesini talep edebilir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır? – Ankara Vize Merkezi

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün sürmektedir. Bu nedenden dolayı 5 ila 7 iş günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır. Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak müracaatta bulunması gerekmektedir.

Bangladeş Ekonomisi

Dünyanın en hızlı büyüyen ikinci ekonomisi ne sahip olan Bangladeş son yıllarda hazır giyim sektörü ile adını duyuruyor. Kadınlar için birçok iş sahasının yaratıldığı ülkede yıllık gelirde en büyük paya sahip olan tarım ve dericiliktir.

Bangladeş'in Eski Adı

Uzun yıllar önce Bengaldeş olarak kazandırılan Bangladeş kelime olarak Bengallerin ülkesi anlamına gelir. Bengal adının tarihinin Banga Krallığı’na dayandığı bilinmektedir. Yüksek arazi anlamına gelen Bangala olarak tarihte adlandırılan ülke eski Hint destanlarında yer almaktadır.

Bangladeş Bayrağı

1972 yılından bu yana kullanılan Bangladeş bayrağının zemini ülkenin bereketli topraklarını temsil etmek için yeşil, topraklara doğan güneşi sembolize etmek içinse kırmızı yuvarlaktan oluşur.

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×