Bangladeş Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
Bangladeş Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bangladeş Vize Merkezi, Adana

Bangladeş Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu

Bangladeş Vize Merkezi, Adana şehri ve çevre şehirlerde de olmak üzere ikamet etmekte olan müracaat sahiplerine gerekli olarak tüm vize başvuru sürecinde destek ve hizmet sağlayarak sürecin en sağlıklı ilerlemesi adına yardımcı olmaktadır.

Bangladeş Konsolosluk İşlemleri

Bangladeş Vize Başvuru Adımları

Müracaatta bulunmadan önce kişinin uzman vize başvuru merkezi temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir. Başvuru sahibi, ilk olarak Bangladeş ülkesine yapılacak olduğu seyahatin amacını net olacak bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Bunun asıl sebebi ise başvuru sahiplerinin yapacak oldukları seyahatler doğrultusunda vize evraklarının hazırlanmasıdır. Kişiler danışmanlık hizmeti alarak en sağlıklı şekilde başvuru işlemlerini yapabilmektedir.
Bangladeş Vize Merkezi, Adana
Bangladeş Vize Merkezi, Adana
  • Bangladeş vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, ilk olarak Bangladeş topraklarına yapacak oldukları seyahat nedenlerini doğru ve net olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Bangladeş seyahat amacı belirlendikten daha sonra vize başvuru merkezinin temsilcileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişime geçtikten daha sonra seyahat amacı doğrultusunda vize başvuru merkezinin temsilcileri, başvuru sahibine gerekli olan tüm güncel evrak listesini e-mail üzerinden göndermektedir. Bunun yanı sıra güncel evrak gönderimi yapar iken ek bilgilendirmelerde de bulunaktadır.
  • Başvuru sahibi, belirtmiş olduğu seyahat amacı doğrultusunda merkez tarafından kendisine gönderilen e-mail içerisindeki güncel evrakları hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrakları hazırlar iken oldukça dikkatli olması gerekmektedir. En son ise başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi hazırlamış olduğu evrak dosyasını kurye, kargo ya da direkt olarak şahsen vize başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  • Süreç sonunda ise vize başvuru merkezinin temsilcileri başvuru sahibine ulaşarak, pasaportunun merkeze geldiğinin bilgisini vermektedir. Başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden temin etmesi gerekmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş seyahatinde bulunmak isteyen kişilerin vize başvuru değerlendirme süreci en az 5 en fazla 7 gün sürmektedir. Bu nedenden dolayı 5 ve 7 gün arasında, takvim günü içerisinde ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak belirtilen bu süre ise bir kesinlik taşımadığından dolayı, başvuru sahibi olumsuz olasılıkları da göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması yetkili vize uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuru formu ve gerekli evrakların beyan edilmesi ile birlikte Bangladeş konsolosluk ya da büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize merkezlerinden alınır.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bangladeş vizesi ortalama 10 ile 25 iş günü arasında sonuçlanmaktadır bu yüzden seyahatlerden en az 30 gün önce başvuru yapılması gerekir.

Bangladeş Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Bangladeş 1987 yılında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasından dolayı sadece bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir.

Bangladeş Vize Merkezi, Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×