Çin Öğrenci Vizesi

Çin Öğrenci Vizesi

Çin öğrenci vizesi, Çin’ de eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize işlemidir. Çin öğrenci vizesi kapsamında başvurulacak eğitim kurumları lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora programlarıdır. Ayrıca Çince öğrenmek isteyen kişilerin de dil okulu kapsamında bu vizeye başvuruda bulunmaları önerilmektedir. Çin öğrenci vizesi uzun süreli vize türüne girmektedir. Kişilerin başvurdukları süre kapsamında, eğitim ve öğretimi kapsayacak şekilde talepler doğrultusunda sunulmaktadır bunun için net ve standart bir vize süresi bulunmamaktadır. Ancak başvuruların gerçekleşmesi halinde vize süresi yeterli gelmez ise, vize süresi bitmeden Çin öğrenci vizesi uzatma talebinde bulunulmalıdır.

 Çin x1 vizesi adı ile bilinen Çin uzun süreli eğitim vizesine Çin Öğrenci vizesi denilmektedir. Çin X1 vizesinin aynı zamanda kısa süreli eğitimler için kısa süreli vize talepleri de alınmaktadır.

Çin Öğrenci vizesi için Çin Konsoloslukları’ na başvuruda bulunulur. Bu vizenin verilme sürecinde yetki sahibi olan kurum Çin Konsolosluğu’ dur. Vize başvuru merkezleri ya da turizm acenteleri ilgili vizenin verilmesi üzerine yardımcı olabilmektedir. Bu vize kapsamında öğrencilerin sunması gereken standart vize evrakları bulunmaktadır. Çin öğrenci vizesi için istenilen ekstra belgelere aşağıda yer verilmiştir.

Öğrenci belgesi: Çin öğrenci vizesi başvurusunda bulunan kişinin en son hangi eğitim kurumundan öğrenim görmüş ise, o kurumdan alınacak olan öğrenci belgesi

Sabıka Kaydı: Bu belgede adli sicil kaydı yoktur ibaresi yer almak durumundadır. Çin X1 vizesi için alındığının belirtilmesi gerekmektedir.

Okul Kayıt Belgesi: Çin’ de eğitim görmek amacı ile başvurulan okulun başvuru yapan kişiyi kabul ettiğine dair belge bulunması gerekmektedir.

Davet Mektubu: Çin’ de eğitim ve öğretim görmek amacı ile başvuru yapılan okulun, Başvuru sahibini hem okuluna kabul ettiğini gösteren hem de ülkeye davet ettiğini gösteren Çin Konsolosluğu’ na hitaben yazılmış davetiye olması gerekmektedir. Bu davet mektubunda yapılacak olan seyahatin ve alınacak olan vizenin amacına yer verilmek durumundadır. İmza yetkisi olan kişilerin ıslak imzasının dilekçede yer alması gerekmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye