Belçika Nüfusu 2022 - Schengen Vize
Schengen Blog

Belçika Nüfusu 2022

Belçika, en çok Türk vatandaşı barındıran ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca her geçen yıl, Türkiye’den bu ülkeye olan göçlerde de artış gözlemlenmektedir. Bunun en büyük nedeni ise ülkedeki yaşam şartları ve Belçika’da verilen asgari ücretin Türkiye’deki asgari ücret tutarından çok daha yüksek olması.

İşte bu gibi nedenler dolayısı ile Belçika hakkında pek çok sorunun merak edildiğini söylemek mümkün. Bu konularında başında ise Belçika nüfusu yer almaktadır. Eğer siz de Belçika nüfusu ne kadar merak ediyorsanız yazı içerisindeki alt başlıkları takip edebilirsiniz.

Belçika Nüfusu 2021

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid- 19 salgını nedeni ile dünya üzerinde pek çok ülkede binlerce ölümün gerçekleştiğini hepimiz biliyoruz. Bu ölümler kimi ülkelerin nüfusunda ciddi düşüşlerin yaşanmasına neden oldu. İşte bu yüzden insanlar ülkelerin pandemiden önceki ve pandemiden sonra nüfuslarını merak etmektedir. Pandemi yani salgın halen devam ediyor olsa da eskiye nazaran aşılamanın etkisi ile ölümlerde azalma görülmektedir. Peki, buna göre Belçika nüfusu 2021 yılı için yapılan araştırmalar neyi gösteriyor?

2021 yılı için belirlenen nüfus, Belçika nüfusu 2020 yılına göre %0, 47 oranında bir artış göstermiştir. Meydana gelen bu artış sayesinde de şu an ki Belçika nüfusu yaklaşık olarak 11.645.148 sayısına ulaşmıştır.

Belçika Nüfusu Kaçtır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ülke nüfusları normal şartlar altında sürekli bir yükselme grafiği çizmektedir. Mesela; Belçika nüfusu 2018 yılında, 2019 yılındakinden daha az bir sayıya sahiptir. Fakat pandeminin etkisi ile birlikte 2 yıllık süreç içerisinde nüfus konusunda ciddi azalmalar meydana geldiği için şu an için nüfusun Belçika nüfusu 2019 verilerinden daha düşük olduğunu söylemek mümkündür.

Belçika Nüfusu Yaş Ortalaması

Belçika nüfusu 2021 yılı verilerinden sonra bu ülkedeki yaş ortalaması da merak edilen konular içerisindedir. Bu bağlamda Belçika’da yaş ortalamasını genel olarak göçmenlerin belirlediği söylenmektedir. Dışarıdan çok fazla göç alan bu ülkede yaş ortalamasının göçmenler tarafından belirlenmesi sürpriz olmasa gerek. Peki, Belçika’daki yaş ortalaması nedir diye soracak olanlara 41 cevabını verebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×