Schengen Vize Ücretleri 2020

  Schengen Vize Ücretleri 

  Vize ücretleri ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Almanya bir Schengen ülkesidir. Bu nedenle vize ücreti kapsamında Schengen ülkesi ücretleri geçerli olmaktadır.

  Vize randevu ücreti ücretsizdir. Konsolosluk harcı 60 Euro olarak belirlenmiştir. Konsolosluk harcı ödenirken Almanya 0-6 yaş arasını ücretsiz olarak kabul etmektedir. Başvuru merkezi ücreti Schengen ülkelerinde de değişkenlik göstermektedir. 35 -40 Euro arası değişken bir ücrete tabidir. 26 Euro koordinasyon bedeli kesilmektedir.

  Vize onaylanması durumunda pasaport ile birlikte kargo edilmektedir. Kargonun dağıtım bedeli olarak da 10 Euro alınmaktadır. Bütün bu işlemler toplandığında ortaya vize ücreti çıkmaktadır. Bazı durumlarda vize alımlarını hızlandırmak için VIP hizmet bedeline ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu da opsiyonel olarak ilerleyen bir süreçtir. Bunun için ekstra 75 dolar değişen ücret yansıması da eklenebilir. Vize işlemlerini hızlandırma sürecine girmek istemeyenler bu ücreti ödemeyebilir.

  2020 yılı ile birlikte 1 Ocak tarihinden itibaren Almanya vize ücretlerine 20 euro eklenebilmektedir. Şuanda rakamlarda bir güncelleme haberi görülmemektedir. 

  Schengen vize ücretleri 2020 yılında aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. AP kararı sonrası arttırılması planlanan schengen vize ücretleri için henüz bir güncelleme yapılmamıştır. Vize ücretleri schengende genel olarak

  • 0-6 yaş arası Schengen vize ücreti; ücretsiz 0,00 Euro
  • 6-12 yaş arası Schengen vize ücreti yarı ücret 35,00 Euro
  • 12 yaş üstü ise Schengen vize ücreti yetişkin tam olarak alınmaktadır. 60,00 Euro

  Bu ücretler genel olup bunlara ek olarak başvuru merkezlerine korrdinasyon ve hizmet bedeli ödenmektedir bu tutar genel olarak 20,00-26,00 Euro olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra başvuru adayları 10 Euro kargo ve kurye bedeli ve fotokopi, seyahat sağlık sigortası gibi ek ödemeler çıkması durumunda da karşılaması gerekmektedir. Erken seyahat nedeni olan misafirler için opsiyonel olarak vip ( ekspress ) başvuru mevcut olup bu başvurudan yararlanmak isteyen başvuru sahipleri 50-75 Euro gibi bir rakamı ödemek zorundadırlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir