Pakistan Vizesi | Schengen Vize
Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vizesi

Batısında İran ile Afganistan bulunan Pakistan’ın kuzeyinde ise Çin sınırı vardır. Güney Asya ülkesinin Umman denizi kıyısında uzun bir kıyı şeridi bulunurken doğusunda da Hindistan yer almaktadır. Ekonomik yapısı orta düzeyde olan ülkenin büyük bir kısmı tarım ile uğraşmaktadır.

Farklı yapısı ve kültürel etkileşimi ile dikkat çeken ülkeye seyahat etmek isterseniz Pakistan vizesi başvurusunda bulunmalısınız. Seyahat amacınıza uygun vize türü belirledikten sonra usullere uygun evrak temini yapmalısınız. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte başlayan süreç genellikle 7 – 10 iş günü kadardır. Bu süreler dahilinde vizenizin onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza bildirilecektir.

Doğru bilgi akışı ve eksiksiz belge sunduğunuz taktirde Pakistan vize başvurusu yüksek oranla onaylanacaktır. Seyahatlerinize ilişkin başvuruları doğrudan konsolosluğa yapabileceğiniz gibi vize merkezleri aracılığı ile de işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Pakistan Vize Evrakları

Her vize türüne göre değişkenlik gösteren belgeleri tespit etmek ve istenilen belgeleri sunmak başvurunuzun onayı açısından önemlidir. Her vize için başvuru sahibinin mutlaka temin etmesi gereken ortak Pakistan vize evrakları listesi ise şu şekildedir;

  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve T.C. nüfus cüzdanı ibrazı. Kimliğin arkalı önlü fotokopisi ibraz edilmesi gerekirken nüfus kayıt örneğinin de aile ve adres bilgilerini içerecek şekilde olması gerekir.
  • Seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren pasaportun 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Yıpranmamış veya eksik sayfa içermemesi gereken pasaportta en az 2 boş sayfa yeni vize işlenebilmesi için olmalıdır.
  • Biyometrik fotoğrafın 2 adet sunulması, arka fonun beyaz olması ve güncel hali yansıtıyor düzeyde olması gerekir.
  • Seyahat sağlık sigortasının geri dönüş tarihine kadar geçerliliğini koruyor olması gerekir.
  • Vize başvuru formu kurallara uygun şekilde doldurulup dosyaya konulmalıdır.
  • Vizeye dair yapılan ödemenin dekontu,
  • Konaklama ve seyahatler ile alakalı rezervasyonlar.
  • Hesap özetinin banka tarafından hazırlanarak sizi sunulması gerekirken bu özet 3 aylık olmalıdır.

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan seyahatinizin gerçekleştirilmesi noktasında hazırlanan evraklara ek olarak ücret ödemesi gerçekleştirilmelidir. Pakistan vize ücreti ödemesi doğru vize türüne göre yapıldıktan sonra dekontun başvuru dosyasına konulması gerekmektedir. Başvurunuzun onaylanabilmesi noktasında bu husus önemlidir. Ayrıca Pakistan evrak tasdik işlemleri ile alakalı iş yürütülmesi gerekmektedir. Bu hususta mutlaka evrakların tasdik edilmesi ve tasdike dair ücretlerin de ödenmesi gerekir. Hatalı ödemelerden kaynaklı vize reddi ile karşılaşmak istemiyorsanız hatasız işlem yapmaya özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×