Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize Merkezi, Mersin

Pakistan Vize Merkezi, Mersin ili ve beraberinde de çevre illerinden gelecek olan Pakistan seyahati nedeni ile vize başvurularını profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilgili ülkenin konsolosluğuna gitmeden, vize başvuru merkezine gelerek başvuru işlemlerini kolay ve en doğru yollar ile yapabilmektedir.

Pakistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Mersin Vize Başvuru Merkezi

Pakistan vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk olarak Pakistan’a yapacak oldukları seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekmektedir. Bunun nedeni ise başvuru sırasında yetkililerin, başvuruda bulunan kişinin seyahat amacına uygun olarak güncel vize başvuru evraklarının listesini paylaşmasıdır.

1.    Adım

Başvuru sahibi, online bir biçimde vize müracaat merkezinin uzman yetkilileri iletişime geçerek gerekli olan tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki uzman yetkililer kişiye mail göndermektedir.

Başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mail adresine seyahat amacına uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişinin aynı zamanda e-mail adresine bir bilgilendirme formunun da gönderimini sağlamaktadır.

2.    Adım

Pakistan vize başvuru sahibi, e-mail adresine gelen güncel evrak listesini, yine e-mail adresine gelen bilgilendirme formuna göre düzenlemesi gerekmektedir. Güncel evrak listesinin içindeki evrakları talep edilen doğrultuda hazır bir hale getirerek en son da bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.

3.    Adım

Pakistan vize başvuru sahibi, gerekli evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra vize başvuru merkezine işlemlerin başlatılması için kargo, kurye ya da bizzat vize merkezine gelerek iletmesi talep edilmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi gerekli olan tüm vize evrak dosyasını ve kişisel bilgilerini vize başvuru merkezine teslim ettikten daha sonra, Pakistan vize işlemleri başlatılmaktadır. Bu süreç içerisinde vize başvurusunda bulunan vatandaş durum hakkında vize başvuru merkezinin uzmanları ile iletişim haline geçerek tüm bilgiye sahip olabilmektedir.

5.    Adım

Son olarak ise başvuru sahibinin vizesi onay aldıktan daha sonra pasaportu konsolosluk tarafından vize başvuru merkezine iletilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi pasaportunu merkez içerisinden almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğun bir dönemde ise kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezinden pasaportunu temin edebilme hakkına da sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×