İsveç Schengen Vize İşlemleri

İsveç Vizesi

İsvec Vizesi  başvurusunu yapan tüm başvuru sahipleri aşağıda belirtilen zorunlu şartları karşılaması gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ya da Özel pasaport sahibi Türk vatandaşlarının isveç’e ziyaretlerinde Vize gerekmemektedir. İsveç schengen Vizesi Pasaport ve diğer geçerli seyahat belgeleri, planlanan İsveç’ten ayrılış tarihinden sonraki en az üç ay boyunca geçerli olmalıdır. İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, pasaportlara eklenen sayfaları kabul etmemektedir.

Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalıdır. Vizenin belirtileceği en az iki boş sayfanızın olmaması durumunda, başvurunuzu yapmadan önce yeni bir pasaport alınmalıdır.isvec Vizesi  İlgili Formlar & Fotoğraflar, Vize tipine uygun tam olarak doldurulmuş başvuru formu ve ek form, iki adet orijinal pasaport boyutu fotoğraf ile birlikte talep edilmektedir.Dijital fotoğraflar kabul edilmemektedir. 18 yaş altı başvuru sahipleri için vize  Zorunlu belgelere ek olarak, 18 yaş altı (reşit olmayan) başvuru sahipleri için aşağıdaki belgeler gerekmektedir. Başvuru formu kanuni vasi tarafından imzalanması gerekmektedir

Başvuru sahibi tek başına başvuruda bulunur ise, anne ve babasının imzaladığı Muvafakatname gereklidir ve Noter tarafından onaylanmak zorundadırEbeveynlerden sadece biri reşit olmayana eşlik ediyor ise, diğer ebeveynin muvafakatnamesi gerekmektedir. Anne ve baba reşit olmayan ile birlikte seyahat edecek ise, muvafakatnameleri gerekmemektedir.Zorunlu Seyahat Sigortası isveç ve diğer Schengen ülkelerini ziyaret eden kişiler için sağlık sigortası zorunludur. Sigorta en az 30.000 Euro tutarda olmalıdır. Yaralanma ve sağlık nedenleriyle gerekli olacak tıbbi bakım, hastane ve ülkeye geri dönüş masraflarını da kapsamalıdır. Sigorta, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır ve seyahat süresinin tamamı boyunca geçerli olmalıdır. 

Sigorta şirketinin tazminatı, tüm  AB ülkelerinde geçerli olmalıdır. Schengen alanına giriş yaparken, sınır kontrolünde uçak bileti, sağlık sigortası, otel konaklama ve varsa davetiyenizin yanınızda bulunması gerekmektedir. 

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye