İspanya Vizesi Evrakları : Vize Ücreti

İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

İspanya-vizesi-almanin-hizli-yolu-İspanya-vizesi-kac-gunde-cıkar

İspanya Vizesi

 

İspanya, Dünya’ nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biridir. Madrid, Barselona ve Kanarya Adaları ile ünlü ülke, turizm faaliyetleri açısından zengindir. İspanya, ülkemizden tur için de özellikle tercih edilen bir bölgedir. Bunun yanında yıl içinde ticari faaliyetler, bilimsel organizasyonlar için de ülkeye aktif giriş-çıkış yaşanmaktadır.

 

İspanya’ ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahiplerinin en fazla 90 günlük ziyaretleri için İspanya Schengen Vizesi almakla yükümlüdür. Bordo pasaport sahipleri , pasaportlarında geçerli bir Schengen Vizesi ile İspanya’ yı ziyaret edebilir. Schengen bölgesine yapılacak ziyaretlere İspanya’ dan başlamak isteyen pasaport hamilleri, vize başvurularını İspanya başkonsolosluğuna yapmalıdır. Yeşil, gri ve siyah pasaport hamilleri 180 gün içinde kalmak koşuluyla en fazla 90 günlük ziyaretlerinde vize almakla sorumlu değildir.

 

İspanya, kısa süreli olarak Schengen vizesi ile ziyaret edilebilmektedir. Schengen vizesi, Schengen Antlaşması kapsamına sınırlarını birbirine açmış ülkeleri yurtdışından gelenler için tek bir vize ile ziyaret etmeye olanak tanır. Schengen vizesi ile ziyaret edilebilen ülkelerde tek vize ile serbestçe dolaşabilirsiniz; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya,, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, İzlanda, İtalya,, İspanya, İsveç, İsviçre, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, San Marino, Yunanistan, Vatikan. Dolayısıyla İspanya vizesi bu ülkelerde de serbest dolaşım hakkı verir. Schengen vizesi alma noktasında dikkat edilecek en önemli kurallardan biri, vizeyi ilk ziyaret edilecek ya da hedef ülkenin başkonsolosluğundan almaktır.

 

 

İspanya Schengen vizesi başvuruları, evrakların hazırlanması ile başlayan zorlu bir süreçtir. Schengen kuralları gereği vize takipleri sıkı tutulmaktadır, dolayısıyla da deneyimsiz bir başvuru sahibinin İspanya SchengenVizesi başvuruları sırasında basit hatalarla olumsuz sonuç alma riski çok yüksektir. Bu sebeple Schengen vizesi başvuruları nasıl yapılır? sorusunun yanıtı, alanında uzman bir kadro ile çalışan, güvenilir firmalarda aranmalıdır. Bu noktada Schengen Vize Başvuru Merkezi https://www.schengenvize.net olarak sahada edindiğimiz tecrübelerle tüm Schengen vizelerinde olduğu gibi İspanya Schengen vize başvurularınızda da yanınızdayız. Alanda yıllarca çok sayıda başvuruya öncülük etmiş ve deneyim kazanmış profesyonel danışmanlarımız, İspanya vizesi başvurularınızı, uçak ve otel rezervasyonlarınızı durumunuza ve taleplerinize uygun biçimde gerçekleştirir. İspanya vize başvurularınızda durumunuzu ve seyahat amacınızı değerlendirerek İspanya Başkonsolosluğu’ na sunmanız gereken evraklar özenle listelenir. Evraklarınız titiz bir çalışmayla incelenir ve gerekli olan düzenlemeler sizden istenir. Belge dosyanız, başkonsolosluğun talep ettiği biçimde eksiksiz hazırlanarak, randevu gününüze yetiştirilir. Belgelerinizin büyük oranda hazırlanması ile birlikte başvuru formunun doldurulması ve randevunuzun alınması, gerekli rezervasyonlarınızın yapılması da işlemlerimiz arasındadır. Başvurularınızın sonuçları takip edilerek, pasaportunuz başvuru merkezine geldiğinde talebiniz doğrultusunda size ulaştırılır.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya-vizesi-detayli-bilgi-vize-basvurusu-hakkinda-hersey

İspanya’ yı aile ya da arkadaş ziyareti, turizm amaçlı gezi, ticari faaliyetler, fuar ya da seminer, kongre katılımları gibi sebeplerle en fazla 90 günden az olmak üzere Schengen vizesi ile ziyaret edebilirsiniz. Ancak 90 günden fazla ziyaret etmeniz gerektiğinde ülkeye giriş çıkış izni için İspanya Ulusal Vizesi almanız gerekir.Her iki vize türünün de başvuru şartları ve işlemleri farklıdır.

 

İspanya Schengen Vizesi nasıl alınır? sorusunu yanıtlayarak başlayalım. İspanya Schengen, direkt başkonsolosluğa müracaat edilerek alınamamaktadır. İspanya Başkonsolosluğu’ nun tam yetki verdiği resmi bir partner aracılığı ile alınabilmektedir. Dolayısıyla İspanya’ ya en fazla 90 gün için çıkmak isteyen pasaport hamilleri, Schengen vizesi almak için başkonsolusluğun yetkilendirdiği başvuru merkezlerinden randevu almalıdır. İspanya Schengen vizesi başvuruları şu aşamaları izler:

 

l İspanya Schengen vizesi için durumunuza uygun evraklar hazırlanır,

l İspanya Schengen başvuru formu usulüne uygun biçiminde doldurulur,

l İspanya Schengen başvuru randevusu alınır,

l Randevu gününde belgeler teslim edilerek biyometrik işlemler yapılır,

l Pasaport başvuru merkezine geldiğinde başvuru sonuçları alınır.

İspanya ulusal vize işlemleri ise biraz daha zorlu e karmaşık bir süreç olabilmektedir. İspanya ulusal vizesi direkt ve şahsen İspanya Başkonsolusluğu üzerinden gerçekleştirilir.

 

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

 

İspanya vizesi başvuru işlemlerinde istenecek belgeler, başvuru nedenine, başvuru sahibinin kişisel durumuna ve vize türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin uzun süreli İspanya çalışma izin vizesi için adli sicil kaydı eklemek şarttır. Başvuru nedeninden bağımsız olarak İspanya vizesi için gereken standart evraklar şu şekildedir:

 

l Pasaport: İspanya vizesi için teslim edilecek pasaport on yıldan eski olmamalıdır ve seyahat tarihi itibariyle 3 ay 15 gün daha geçerliliği olması gerekmektedir. Son sayfasında ise vize için en az iki sayfa boşluk bulunmasına dikkat edilmelidir.

l Başvuru formu: İspanya Schengen başvuru formu en önemli vize İspanya vizesi başvuru evrakları  arasındadır. Başvuru formu özenle ve açık biçimde doldurulmalı, başvuru sahibinin kişisel bilgileri resmi evraklarla uyuşacak biçimde forma girilmelidir.

l Biyometrik fotoğraf: İspanya Schengen vizesi için biyometrik fotoğraf, daha önceki vizelerde kullanılmamış olan ve son altı ay içinde çekinilmiş, net bir resim olmalıdır. Fotoğrafta gözlük ve aksesuar bulunmamalıdır.

l Kimlik: İspanya Schengen vizesi başvuru evrakları arasında nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi de yer almaktadır.

l Finansal Bilgiler/banka hesap dökümü: Vize başvurularında başkonsolosluklar, başvuru sahibinin ülkede kalacağı gün boyunca maddi olarak ihtiyaçlarını karşılayacağını bilmek ister. Bu nedenle başvuru sahibinin maddi olanaklarını kanıtlayan ve randevudan en az bir hafta önce alınmış banka dökümü, maaş bordrosu, varsa tapu gibi belgeler Schengen vizesi evrak dosyasında yer almalıdır.

l Mesleki Durumu belgelendiren evraklar: İspanya Schengen vizesi başvurularında SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü gibi belgeler sunulmalıdır. Bu belgeler kişinin durumuna göre değişik nitelik gösterir; örneğin öğrenciler öğrenci bölgesini, çiftçiler çiftçi belgesini ibraz etmelidir.

l Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 Euro tazminatlı seyahat sigortasının ibrazı zorunludur.

 

l Otel ve Uçak Rezervasyonu: İspanya’ da konaklama rezervasyonu ile uçak rezervasyon bilgilerini başkonsolosluk görmek isteyecektir.

 

Bu sayfa içerisinde İspanya Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 
İspanya-vizesi-genel-bilgi-vize-icin-ortak-evrak-listesi

İspanya  Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İspanya vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı İspanya vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden İspanya vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

İspanya Vize İşlemleri & Vize Türleri

schengen-vize-kuralları-schengen-vizesi

İspanya Vize İşlemleri

 

İspanya Schengen vizesi almak için öncelikle bireysel olarak hangi belgelerin gerekli olacağı listelenmeli ve belgeler hazırlanmalıdır. Ardından İspanya Schengen vize başvuru formu kurallara uygun biçimde, titizce doldurulmalı ve başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Başvuru merkezinin başkonsolosluğun yetkili kıldığı resmi bir partner olması gerektiği unutulmamalıdır. Randevu gününde evrak dosyası teslim edilerek biyometrik işlemler tamamlanır.

 

İspanya ulusal vize işlemleri, diretk olarak başkonsolosluk üzerinden şahsen müracaatla gerçekleştirilir.

 

İspanya Vize Türleri

 

İspanya vize türleri, başvuru sahibinin ülkeyi ziyaret amacına göre çeşitlilik gösterir.

 

l İspanca Schengen turistik vize: İspanya’ ya en fazla 90 gün için turizm amacıyla gitmek isteyenlerin başvuracağı vize kategorisidir.

l İspanya Schengen Ticari Vize: Fuar ziyareti ya da ticari herhangi bir faaliyete atılmak isteyenler İspanya ticari vize alırlar. Ticari vize, fuar katılım belgesi, firma davetiye mektubu, işveren mektubu gibi belgeler, ziyaret amacını desteklemelidir.

l İspanya Aile ve Arkadaş Ziyaretçi Vizesi: İspanya’ da bulunan yakınlarını ziyaret etmek isteyenler İspanya Schengen Aile ve Arkadaş Vizesi başvurusu yapmak zorundadır.

l İspanya Schengen Öğrenci Vizesi: İspanya’ da en fazla 90 güne kadar öğrenim görmek amacıyla bulunacak olan ziyaretçiler, İspanya’ ya Schengen Öğrenci Vizesi ile girebilirler.

l İspanya Schengen Kültürel Vize: İspanya’ da kongre, konferans gibi kısa süreli faaliyetlere katılacak olanların başvurması gereken vize türüdür.

l İspanya Avrupa Birliği Eş Vizesi: İspanya’ da ikamet etmekte olan, Avrupa Birliği vatandaşı eşini en fazla 90 gün için ziyaret etmek isteyenler, bu vize kategorisine başvuracaktır.

İspanya’ da 90 günden daha fazla bulunması gerekenler ulusal vize türlerinden birine başvuru yapacaklardır. Ulusal vizeler, eş durumu, lisans ya da yüksek lisans gibi uzun süreli öğrenim, çalışma, uzun dönemli araştırma faaliyeti gibi nedenlerle alınabilir.

 

l İspanya Aile Birleşimi Vizesi: İspanya’ da ikamet eden AB vatandaşı ya da AB vatandaşı olmayanlar durumlarına uygun başvuru formu ile bu kategoriye başvuru yaparlar.

l Öğrenim vizesi: Lisans, yükseklisans ya da 90 günü geçen dil eğitimi gibi öğrenme faaliyetlerinde bulunmak isteyenler başvurularını bu vize türünden yaparlar.

l İspanya Çalışma İzin Vizesi: İspanya’ da çalışma olanağı sağlayan vizedir. İspanya’ da çalışılacak kurumun sunacağı kabul belgesinin ibrazı zorunludur.

l İspanya Staj Vizesi: Staj hareketliliğine katılmak isteyenler staj vizesi başvurusunda bulunacaktır.

l İspanya Girişimciler için Oturum Vizesi: İspanya’ da araştırmacı, girişimci olarak bulunması gerekenlerin başvuracağı vize kategorisidir.

İspanya Vize Ücreti

 

Schengen vizesi başvurularında vize harcı ile başkonsoloslukların yetkilendirdiği başvuru merkezlerinden hizmet bedeli alınmaktadır. Vize ücreti 0-6 yaş grubundan açınmamaktadır ve 7-12 yaş grubunda vize ücretleri indirimlidir.

 

 

2020 yılı yetişkin İspanya Schengen vize harcı 107 Amerikan doları, başvuru merkezleri hizmet bedelleri ise 30 Euro’ dur.

İspanya Vize Randevu

 

İspanya vizesi başvurularında en önemli ve son aşama randevuya gitmektir. İspanya Schengen için randevu gün ve saati, İspanya başkonsolosluğu yetkili vize başvuru merkezi tarafından verilir. Başvuru merkezine başvuru sahibinin durumuna uygun evrak dosyası randevu gün ve saatinde teslim edilir. Ulusal vize randevuları ise direkt İspanya Başkonsolosluğu’ ndan alınmaktadır, başkonsolosluk D tipi vize başvurularında direkt muhataptır.

 

İspanya Schengen vize randevularına şahsen gidilmelidir. Randevuda parmak izi alınmaktadır ve biyometrik işlemlerinin tamamlanması başvurunun alınması için şarttır.

 

İspanya Vize Sorgulama

 

İspanya Schengen vizesi sonuçları pasaport yetkili vize başvuru merkezine geldiğinde öğrenilebilmektedir. Vize başvurularının sorgulanması ancak başvuru evraklarının durumunun öğrenilmesini içerir. Başvuru sonuçlarının olumlu ya da olumsuz olduğu yönünde bir sorgulama yapılamamaktadır. İspanya vize başvuru evraklarınızın durumunu yetkili vize başvuru merkezlerinin online sistemleri üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

İspanya çalışma izni gibi ulusal vizelerde başvuru formlarında başvurunun 15 güne kadar cevaplama süresinin olacağı yazmaktadır. İspanya vize başvuruları 15 gün içinde sonuçlanmakta, başvuru yoğunluğuna göre başvuruların sonuçlandırılma süresi değişiklik göstermektedir.

 

 

 

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

İspanya Vize Başvurusu

İspanya-vizesi-merak-edilen-sorular-İspanya-vize-yorumlari

İspanya’ ya en fazla 90 gün için hangi bir nedenle seyahat etmek isteyen bordo pasaport hamilleri İspanya Başkonsolosluğu’ nun yetkili kıldığı başvuru merkezi aracılığı ile İspanya Schengen vize başvurusu yapacaktır. İspanya’ da 90 günden daha fazla kalması gereken başvuru sahipleri, başvurularını direkt olarak İspanya Başkonsolosluğu’ na şahsen yapar.

 

 İspanya Schengen Vizesi almak için öncelikle başvuru sahibi durumuna ve seyahat nedenine uygun belgeleri eksiksiz biçimde hazırlamalıdır. Bu belgeler, önemli detaylar içerir. Belgelerle ilgili başkonsolosluğun taleplerine uygun biçimde, çok titiz hareket edilmelidir. Pasaport’ ta meydana gelmiş en küçük hasar dahi başvuru sürecinizi olumsuz etkiler. Başvuru sahibi tarafından İspanya vize başvuru evrakları başkonsolosluğun taleplerine uygun biçimde, eksiksiz tedarik edilmelidir.

 

İspanya Schengen Vize başvuruları için aracı yapılacak resmi başvuru merkezine evraklar, randevu sistemi ile bırakılır. Randevusuz biçimde başvuru merkezi ile işlerinizi halletmenizin olanağı yoktur. İspanya Schengen başvuru formu, usulünce doldurularak, başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevuya giderken belge dosyanız, randevu tarihi itibariyle en az bir ya da iki hafta önce alınmış olması gereken belgeler, güncellenmiş biçimde, eksiksiz götürülmelidir.

 

 

İspanya’ da evlilik ya da üniversite eğitimi, uzun süreli ticaret ilişkileri, çalışma izni gibi nedenlerle 90 günden daha fazla kalacak olanlar için evrak dosyası ve başvuru süreci daha karmaşık gelecektir. Bu durumda kişilerin öncelikle durumlarını kanıtlayabilir evraklara sahip olmaları gerekir. İspanya ulusal vizesine başvuracak olanlar, iş ve işlemlerini şahsen İspanya Başkonsolosluğu’ na başvurarak gerçekleştirirler.

 

Vize Ücreti Tablosu

İspanya Vize Ücretileri

İspanya Vize ve Koordinasyon Ücretleri

Schengen vizesi başvurularında vize harcı ile başkonsoloslukların yetkilendirdiği başvuru merkezlerinden hizmet bedeli alınmaktadır. Vize ücreti 0-6 yaş grubundan açınmamaktadır ve 7-12 yaş grubunda vize ücretleri indirimlidir.

 

2020 yılı yetişkin İspanya Schengen vize harcı 107 Amerikan doları, başvuru merkezleri hizmet bedelleri ise 30 Euro’ dur.

 

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiZorunlu Kargo ÜcretiSchengen  Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €0 €45 TL38,5 €45 €
6 – 11 Yaş0 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €75 €
12 Yaş ve Üzeri80 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €155 €

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

 

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

İspanya Vize Başvuru Formu

vize-formu-nasil-doldurulur

İspanya Schengen Vizesi Başvuru Formu – Türkçe – Yeni

İspanya Vize Başvuru Formu

 

İspanya Schengen vize başvuru formu, vize başvurularında en önemli evraklardan biridir. Bu form, vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, her tür kişisel verileri ile seyahat planını içerir. Başvuru sahibi seyahatini nasıl gerçekleştireceğini, ülkeye ne zaman girip ne zaman çıkacağını, ülkeye ne amaçla gideceğini, nerede konaklamayı planladığını form aracılığı ile başkonsolosluğa bildirir.

 

 

İspanya vizesi başvuru sonuçları olumlu bir şekilde neticelensin isteniyorsa öncelikle başvuru formunun titiz biçimde, saha deneyimi olan danışmanların rehberliğinde doldurulmalıdır. Başvuru formunda verilen her tür bilgi kanıtlanabilir olmalıdır. Başvuru formuna evraklarla kanıtlanamaz hiçbir beyan içermemelidir. Başvuru formu aracılığı ile yapılan tüm bildirimler, evraklarla desteklenmeli, form imza kutucuğu mutlaka imzalanmış olarak teslim edilmelidir.

İspanya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

 

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye